دبیركل شورای عالی عتف خبر داد:

تدوین طرح پیشنهادی سیستم یكپارچه عملكرد پژوهش و فناوری كشور

تدوین طرح پیشنهادی سیستم یكپارچه عملكرد پژوهش و فناوری كشور سایت امن: دبیركل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: در این شورا طرح پیشنهادی سیستم یكپارچه عملكرد پژوهش و فناوری كشور، تدوین شده و در حال بررسی است.به گزارش سایت امن به نقل از مهر، مسعود برومند در حاشیه جلسه كمیسیون های دائمی شورای عتف در جمع خبرنگاران گفت: این جلسه درباب نظام هماهنگی و برنامه ریزی و عملكرد سیستم یكپارچه صحبت شد كه طرح پیشنهادی سیستم یكپارچه عملكرد پژوهش و فناوری كشور، تهیه شده و مقرر است در جلسه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری، نمایش و تصویب شود.
وی اضافه كرد: بر طبق این طرح، بستری فراهم می شود كه بتوانیم عملكرد پژوهش و فناوری كشور را به صورت منسجم، دریافت و برای آن برنامه ریزی نماییم.
دبیركل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری اشاره كرد: همین طور بر طبق این طرح، فعالیت هر یك از دستگاه ها، دانشگاه ها و شركت ها درباب پژوهش و فناوری، مشخص می شود و می توانیم آنها را مورد مقایسه قرار دهیم.
برومند گفت: طرح اولیه تهیه شده و مقرر است سپس بازبینی، طرح به جلسه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری نمایش شود تا در آن شورا به تصویب برسد.
وی اظهار داشت: همین طور در این نشست سازمان امور استخدامی كشور برای حضور در كمیسیون های تخصصی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری درخواست داده بود كه در نهایت با حضور نماینده این سازمان در دو كمیسیون موافقت شد.
دبیركل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری اشاره كرد: همین طور آئین نامه انتخاب اعضای حقیقی كمیسیون های شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) تصویب گردید.
برومند افزود: هم اكنون تنها قسمتی از اطلاعات و مستندات مربوط به فعالیت های علمی و پژوهشی كشور را در اختیار داریم بدین سبب باید بستری فراهم گردد تا بتوانیم اطلاعات دقیق تر در این زمینه كسب نماییم.
وی عنوان كرد: برمبنای قانون اختصاص یك درصد بودجه دستگاه های اجرایی به امر پژوهش، در سال ۹۶ حدود ۸۹ میلیارد تومان در چارچوب ۳۳۰۰ پروژه توسط دستگاه ها به دانشگاه ها و شركت های دانش بنیان نمایش شده است.

1397/11/25
23:05:26
4294
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب