ستاری مطرح كرد

رفع موانع كارآفرینان تنها راه رهایی كشور از اقتصاد نفتی، پذیرش شركت های زیان ده در فرابورس

رفع موانع كارآفرینان تنها راه رهایی كشور از اقتصاد نفتی، پذیرش شركت های زیان ده در فرابورس به گزارش سایت امن معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به اینكه نسل جدیدی از كارآفرینان به اقتصاد كشور وارد شده اند، اظهار داشت: گردش مالی ده ها میلیاردی این كارآفرینان باعث رهایی ما از اقتصاد نفتی می شود كه برای تداوم آن نیازمند رفع موانع هستیم.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، سورنا ستاری در نشست هم اندیشی با رؤسای شركت های دانش بنیان با اشاره به وجود بیشتر از ۴۱۰۰ شركت دانش بنیان، اضافه كرد: گردش مالی این تعداد شركت بالغ بر ده ها هزار میلیارد تومان است كه عدد قابل توجهی در اقتصاد ملی به حساب می آید و با عنایت به این واقعیت اگر می خواهیم اقتصاد ایران از شكل سنتی بیرون برود، باید موانع را از پیش روی این كارآفرینان برداریم.
وی با تاكید بر اینكه امروز نسل جدیدی از كارآفرینان در حوزه اقتصاد دانش بنیان وارد شده اند، اظهار نمود: خیلی از این كارآفرینان در كسب و كار خود موفق هستند، ولی این كارآفرینان در این سال ها با مشكلات زیادی در محیط كسب و كارهای سنتی روبرو بودند كه همچون آنها می توان به نحوه تعریف آنها در اقتصاد سنتی اشاره نمود.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افزود: جهت گیری به سمت شركت های خدماتی است و این در شرایطی است كه ساختار اقتصادی ما تناسبی با نسل جدید ندارد و باید به این فكر باشیم كه چگونه برنامه های خویش را عملیاتی نماییم.
ستاری با تاكید بر اینكه من همیشه در دسترس شركت های دانش بنیان هستم، اظهار داشت: همه ما باید دست به دست هم بدهیم و عدد فروش شركت های دانش بنیان را بیشتر نماییم.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به همكاری خوب این معاونت با مجموعه های تحت نظر وزارت اقتصاد مانند سازمان امور مالیاتی و گمركی، اظهار داشت: شركت های دانش بنیان شركت هایی هستند كه با تولید و رشد خود در حال كم كردن سهم نفت از اقتصاد كشور هستند و كشور در راه تغییر به سمت اقتصاد دانش بنیان باید توجه داشته باشد كه شركت های بوجود آمده در این حوزه، نیازهای فیزیكی كمتری دارند.
ستاری تصریح كرد: بر این اساس هر قدر كارآفرینان جوان به بدنه اقتصاد تزریق شوند و این تزریق ادامه یابد، به این مفهوم است كه تعداد زیادی استارتاپ به سطح شهر تزریق می شود، در عین حال این شركت ها مشكلات خاصی دارند همچون اینكه ساختارهای كنونی اقتصاد ما با این نسل از كارآفرینان تناسبی ندارد.
ستاری با اشاره به اینكه از این رو باید فكر نماییم كه چگونه می توانیم مشكلات این شركت ها را حل نماییم، افزود: در سه تا چهار سال قبل با همكاری همه دست اندركاران، تلاش های زیادی برای رفع این چالش ها صورت گرفته است تا این مشكلات به حداقل برسد.
در این جلسه همینطور شاپور محمدی رئیس سازمان بورس از برنامه های این سازمان برای پذیرش شركت های زیان ده در فرابورس اطلاع داد و اظهار داشت: خریداران سهام در نهایت مردم هستند و باید رضایت آنها جلب شود.1397/11/16
15:13:05
4957
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب