پیشرفت در گرو داده ها

سامانه متمركز درخواست خدمات سازمان فناوری اطلاعات راه اندازی شد

سامانه متمركز درخواست خدمات سازمان فناوری اطلاعات راه اندازی شد سایت امن: «سامانه متمركز درخواست خدمات سازمان فناوری اطلاعات ایران» بامداد امروز -سه شنبه - توسط وزیر ارتباطات و دبیر شورای عالی فضای مجازی راه اندازی شد.


به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، امیر ناظمی معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران سپس رونمایی از این سامانه كه در سالن همایش های شهید قندی برگزار شد، اظهار داشت: تلاش می نماییم از زیرساخت های به وجود آمده در سازمان فناوری اطلاعات و اطلاعاتی كه در دیتاسنترهای سازمان فناوری اطلاعات وجود دارد در این سامانه استفاده نمائیم و قصدمان این است كه از راه این سامانه خدمات دولت الكترونیك را به اپلیكیشن ها و استارتاپ ها نمایش دهیم. خبر خوب این كه برای آنها تخفیف ویژه 95 درصدی در نظر گرفته شده است. بعنوان مثال در حوزه پست، كسب و كارها می توانند با استفاده از كد پستی مشخصات جغرافیایی محل مورد نظر را دریافت نمایند.
او افزود: اطلاعاتی در اختیار دولت قرار دارد كه برای رشد كسب و كارها راهگشای بسیار خوبی است و اگر می خواهیم خدمات بهتری نمایش بدهیم چاره ای نداریم جز این كه این اطلاعات را در اختیار بخش های غیردولتی قرار بدهیم.
«امیدواریم طی روزهای آینده هر هفته بتوانیم حداقل یكی از خدماتی را كه در حوزه دولت الكترونیك وجود دارد و الان بین شركت ها و سازمان های دولتی روی جی.پی.اس نمایش می شود، به بخش های غیردولتی هم بدهیم تا كسب و كارها بتوانند برمبنای آن خدمات بیشتر و بهتری به شهروندان عرضه كنند و شهروندان بتوانند رفاه بیشتری را از راه شبكه ملی اطلاعات و داده های ملی تجربه كنند.»
او درانتها اظهار داشت: «درخواست های رسیده به این سامانه از راه كمیته ای متشكل از نماینده مجلس شورای اسلامی، شورای عالی فضای مجازی، سازمان تنظیم مقررات و سازمان فناوری اطلاعات بررسی و اعلام نظر خواهد شد.»
همه اشخاص حقیقی و حقوقی با بازگشت به این سامانه می توانند درخواست خودرا در خصوص استفاده از خدمات دولت الكترونیك به صورت آنلاین عرضه كنند. در این سامانه كه با نشانی http: //g2b.ito.gov.ir دسترس است. خدماتی مانند درخواست امكانات هم مكانی در خارج از تهران، درخواست خدمات مراكز داده (سرور فیزیكی و مجازی) خارج از تهران، درخواست امكانات برای نمایش دهندگان خدمات ویژه كودكان، ثبت دامنه های اینترنتی با میزبانی داخلی متقاضیان اعمال تعرفه ترجیحی از خدماتی است كه از راه سامانه نمایش میگردد.
علمی*م.ش*2017


1397/10/11
23:03:35
4659
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب