رئیس پارك علم و فناوری البرز:

پژوهشگران البرزی برای دستیابی به یافته ها ی جدیدمصمم هستند

پژوهشگران البرزی برای دستیابی به یافته ها ی جدیدمصمم هستند به گزارش سایت امن رئیس پارك علم و فناوری البرز اظهار داشت: پژوهشگران و محققان این استان برای دستیابی به جدید ترین یافته های علمی و تاثیرگذاری در زندگی مردم مصمم هستند.


به گزارش سایت امن به نقل از ایرنا، عطالله ربانی روز چهارشننبه در شورای كشاورزی البرز در پارك علم و فناوری این استان ضمن قدردانی از حمایت های ویژه استاندار از حوزه علم و دانش تصریح كرد: در استانی مانند البرز كه با وجود مراكز علمی، تحقیقاتی و دانشگاهی بعنوان قطب علم و فناوری مطرح است باید دانش و نتیجه كار اساتید، محققان و دانشگاهیان در اختیار بخش های اجرایی و بخش خصوصی قرار گیرد.
وی افزود: این آمادگی در پارك علم و فناوری و دیگر مجموعه های تحقیقاتی استان وجود دارد تا دانش خود برای اجرایی كردن در اختیار بخش خصوصی قرار دهند.
ربانی با اشاره به ظرفیت های پارك علم و فناوری البرز در بخش گیاهان دارویی اضافه كرد: بزرگترین مركز علمی كشور در حوزه گیاهان دارویی در این مجموعه مستقر است كه به كل كشور خدمات رسانی می كند.
وی تصریح كرد: زیبنده استان البرز این نیست كه از یك هكتار زمین سود دهی آن فقط 10 میلیون ریال باشد لیكن نیاز است تا كشاورزی را اقتصادی تر نماییم.
رئیس پارك علم و فناوری البرز افزود: استان با مشكل كم آبی مواجه می باشد و نیاز است با عنایت به اینكه حجم زیای از آب این استان در بخش كشاورزی مصرف می شود، با روی آوردن به كشاورزی اقتصادی و استفاده از نتیجه تحقیقات در این خصوص اقدامات اساسی صورت گیرد.
ربانی در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش اشاره و اظهار داشت: در بخش فن بازار این نمایشگاه 77 میلیارد ریال قرارداد صورت گرفته كه این آمادگی را داریم تا با تحقیقات صورت گرفته این فعالیت ها را تجاری سازی نماییم.
اكنون حدود 120 شركت فناور و دانش بنیان در پارك علم و فناوری البرز فعالیت دارند.
7414/ 6155


1397/10/06
13:57:53
4418
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب