حضور 3300 شركت دانش بنیان در كشور

حضور 3300 شركت دانش بنیان در كشور به گزارش سایت امن معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اظهار داشت: سه هزار و 300 شركت دانش بنیان در كشور وجود دارد كه بیش از 90 درصد در دولت یازدهم بوجود آمده است.


به گزارش سایت امن به نقل از ایرنا، سورنا ستاری روز دوشنبه در نشست با نخبگان صنعتی و دانشگاه های كهگیلویه و بویراحمد در گچساران اضافه كرد: حمایت های دولت از شركت های دانش بنیان ریسك سرمایه گذاری در این شركت ها را كاهش داده است.
وی افزود: متوسط رشد در شركت های دانش بنیان در سطح جهان هفته ای 10 درصد است و در صورتی كه كشوری این رشد را نداشته باشد در داخل آن مشكی بوجود آمده است.
ستاری اظهار نمود: توسعه پارك های علم و فناوری در كشور از مهمترین دستاوردهای دولت یازدهم بوده است.
به گفته وی عمده جوانان زیر 30 سال در پارك های علم و فناوری كشور مشغول به فعالیت هستند.
ستاری اضافه كرد: كهگیلویه و بویراحمد در حوزه نفت، گاز و گیاهان دارویی دارای ظرفیت های بسیار مناسبی دارد و تنوع گیاهان دارویی در كهگیلویه و بویراحمد به علت آب و هوای آن از اروپا بیشتر است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اظهار نمود: در صورتی كه صنایع تبدلی در این زمینه در استان راه اندازی شود این استان رشد خواهد نمود.
وی با اشاره به اینكه دانشگاه ها مبدأ تحرك و پویایی در حوزه ها مختلف هستند اظهار داشت: با تولید بسترهای مناسب می توان برای بیش از 6 هزار دانشجوی شهرستان گچساران شغل تولید كرد.
ستاری با اشاره به اینكه دانشگاه ها نباید متكی به شهریه باشند اضافه كرد: 60 تا 70 درصد بودجه دانشگاه ها باید از محل فروش فناوری تأمین شود.
معاون رئیس جمهوری با اشاره به نقش بخش خصوصی در كارهای پژوهشی اظهار داشت: نوآوری با توانمندی بخش خصوصی پدیدار خواهد شد.
ستاری اظهار داشت: عرضه تسهیلات با سود پایین و برخورداری شركت های دانش بنیان از معافیت های مالیاتی و گمركی، از جمله حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از این گونه شركت ها است.
سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان امروز /دوشنبه/ وارد گچساران شد.
شركت در نشست با نخبگان صنعتی و دانشگاه های كهگیلویه و بویراحمد و بازید از نمایشگاه دستاوردهای نخبگان گچساران از جمله برنامه های معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در سفر یك روزه به گچساران بود.


 

1396/08/22
21:22:02
5298
5.0 / 5
تگهای خبر: دانش بنیان , فناوری
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب