استارت آپ های دانشگاه پیام نور در 2 كشور خارجی اجرا میگردد

استارت آپ های دانشگاه پیام نور در 2 كشور خارجی اجرا میگردد سایت امن: معاون پژوهشی سازمان مركزی دانشگاه پیام نور از برنامه ریزی برای اجرای استارت آپ های این دانشگاه در حوزه بین الملل، سلامت و گردشگری در ارمنستان و عمان آگاهی داد و اظهار داشت: بنا بر این است كه یكی از این استارت آپ ها در كشور عمان تا اختتام امسال صورت گیرد.


به گزارش سایت امن به نقل از ایرنا، محمدعلی كریمی روز پنجشنبه در مراسم رونمایی از طرح های نوآورانه دانشگاه پیام نور هشترود، بر ضرورت گسترش نوآوری در این دانشگاه اصرار كرد و اضافه كرد: شكل گیری شبكه مراكز نوآوری دانشگاه با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حال پیگیری است.
وی اظهار داشت: این دانشگاه به دنبال احداث پارك علم و فناوری ویژه است تا بنا به جنس و رویكردهای آموزشی و پژوهشی خاص دانشگاه، مراكز رشد زیر نظر این پارك ها ماموریت های خاصی را انجام دهند.
وی پارك های علم و فناوری و شركت های دانش بنیان را بهترین فرصت برای درآمدزایی دانشگاه عنوان نمود.
كریمی با اشاره به تفاهم نامه های دانشگاه پیام نور در حوزه كارآفرینی و ارتباط با صنعت گفت: تفاهم نامه های بسیار مفیدی با برخی مجموعه ها در این زمینه امضا شده است كه بزودی عملیاتی می شوند.
رییس دانشگاه پیام نور آدربایجان شرقی باز با اشاره به اینكه چهار مركز نوآوری در شهرهای تبریز، هشترود، ملكان و عجبشیر وجود دارد اظهار داشت: دو مركز جدید باز تا اختتام امسال در شهرهای شبستر و بستان آباد احداث و راه اندازی میگردد.
بخشعلی معصومی اضافه كرد: در این مراكز جوانانی كه در مناطق كم برخوردار می باشند ایده های خودرا تجاری سازی می كنند.
رییس پارك علم و فناوری آذربایجان شرقی باز اظهار داشت: ایده های جوانان در مراكز هشترود مورد توجه بخش صنعت و جامعه قرار گرفته و به تولید انبوه خواهد رسید.
عبدالرضا واعظی اضافه كرد: این چهار طرحی كه شاهد رونمایی از آنها در هشترود بودیم مشابه داخلی ندارند.
وی در ادامه با اشاره به اینكه اقتصاد كشور ما مورد تهدید است، اضافه كرد: متاسفانه اقتصاد ما متكی بر نفت می باشد و مدیران و افكار ما همه نفتی شده اند در صورتیكه اقتصاد باید بر اساس دانش انسانی باشد.
چهار طرح مركز نوآوری هشترود در زمینه های خودروهای دیزلی، ماشین آلات و ادوات كشاورزی و راهداری، حوزه خدمات آموزشی و برق و الكترونیك با حضور معاون پژوهشی سازمان مركزی دانشگاه پیام نور كشور رونمایی گردید.
به گزارش سایت امن به نقل از ایرنا، در این مراسم از دانشجویان نمونه و صاحبان طرح های رونمایی شده تجلیل شد.
3077/7486/518


1397/09/22
13:59:32
4924
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب