پرواز آغازین هواپیمای فاقد اجزای متحرك

پرواز آغازین هواپیمای فاقد اجزای متحرك سایت امن: تهران - محققان دانشگاه ام ای تی آغازین هواپیما فاقد اجزای متحرك در جهان را به پرواز درآوردند.


به گزارش روز دوشنبه گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، این هواپیمای سبك به جای استفاده از پروانه یا توربین، برای تامین نیروی محركه خود از باد یونی استفاده می نماید. باد یونی یك جریان بی صدا و پرتوان از یون ها است كه روی بدنه هواپیما احداث میگردد و شتاب كافی برای حركت هواپیما را در یك پرواز پایدار فراهم می آورد.
این هواپیما برخلاف هواپیماهای توربینی، نیازی به استفاده از سوخت های فسیلی ندارد و كاملا بی صدا است. باتری هایی كه در محفظه خورشیدی دماغه هواپیما قرار گرفته اند، ولتاژ الكتریكی موردنیاز را درون الكترودهایی كه در طول هواپیما نصب شده اند، برقرار می كنند و موجی از یون ها را احداث می كنند كه هواپیما را به جلو هدایت می كند.
این آغازین بار است كه یك هواپیمای فاقد اجزای متحرك در سیستم تامین نیروی محركه، به صورت پایدار به پرواز در می آید و این پرواز موفقیت آمیز فرصت های بسیاری را پیش روی صنعت هواپیمایی قرار می دهد.
به اعتقاد محققان در آینده نزدیك می توان این سیستم نیرومحركه یونی را با سیستم های موجود ادغام كرده و هواپیماهای مسافربری هیبریدی و سایر هواپیماهای بزرگ را تولید كرد.
گزارش كامل این تحقیقات در نشریه Nature انتشار یافته است.
علمی (6)**9259**1440


1397/09/05
20:54:12
4615
5.0 / 5
تگهای خبر: باتری , دانشگاه , صنعت , محقق
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب