كپسولی كه جایگزین همه كپسول ها می گردد

كپسولی كه جایگزین همه كپسول ها می گردد سایت امن: محققان برای نخستین بار با كاربرد پلیمری خاص موفق به تولید كپسولی شده اند كه می تواند محتوای چند كپسول مختلف را كه باید در ساعات و روزهای مختلف هفته بلعیده شوند در خود جای دهد.به گزارش سایت امن به نقل از نیواطلس، خیلی از افراد به دلیل مبتلا شدن به بیماری های مختلف مجبور به بلعیدن كپسول های مختلفی در ساعات متفاوت روز هستند و تنظیم دقیق زمان مصرف این كپسول ها چندان ساده نیست و فراموشی این كار می تواند به تشدید بیماری های مختلف منجر شود.
اما محققان با استفاده از فناوری های نوظهور موفق به یافتن چاره ای برای این مشكل شده اند تا بتوان كپسولی تولید كرد كه محتوای چند كپسول متفاوت را بدون تولید مشكل در خود جای دهد. با استفاده از این كپسول افراد دیگر مجبور به مصرف چند كپسول در طول هفته نیستند و می توانند مشكلات درمانی مختلف خویش را با بلعیدن تنها یك كپسول برطرف كنند.
كپسول مورد اشاره كه توسط محققان دانشگاه ام آی تی تولید شده مجهز به 6 بازوی تولید شده از پلیمری مستحكم است كه هر یك از آنها دارای یك دارو و محتوای خاص هستند. این بازوها با استفاده از یك هسته منعطف قابل تجزیه در درون بدن به یكدیگر متصل می شوند و كل این مجموعه در قالب یك كپسول ژلاتینی استاندارد قابل بلعیدن است.
ژلاتین كلی پس از رسیدن به درون شكم تجزیه می گردد و هر یك از بازوها جدا شده و مسیر خویش را در درون بدن طی می كنند و محتوای آنها به تدریج جذب بدن می گردد. كل این مجموعه به گونه ای طراحی شده كه عبور آن از داخل اعضا و جوارح بدون هیچ مشكلی صورت بگیرد.
این سیستم قبلا با موفقیت بر روی خوك ها آزمایش شده و از آن برای درمان همزمان بیماری مالاریا و سه ویروس دیگر استفاده شده است. حالا آزمایش موفقیت آمیز آن بر روی انسان سبب شده تا برنامه ریزی برای تولید انبوه آن آغاز شود. كپسول آزمایش شده بر روی انسان حاوی مجموعا ۵۰ گرم ماده بوده كه همه آنها در حالت عادی باید در ساعات جداگانه برای درمان آلزایمر مصرف می شدند. تاكنون اثرات جانبی نامطلوبی به دنبال مصرف این كپسول مشاهده نشده است.

1397/08/26
17:55:39
4557
5.0 / 5
تگهای خبر: دانشگاه , فناوری , محقق
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب