در یك نوآوری تازه؛

فناوری لیزری به آتش نشان ها می گوید كه دقیقا كجا بروند

فناوری لیزری به آتش نشان ها می گوید كه دقیقا كجا بروند سایت امن: زمانی كه آتش نشان ها به یك خانه در حال سوختن می رسند، ابتدا باید موقعیت افرادی كه در آتش گیر افتاده اند را شناسایی كنند و حالا فناوری غلبه بر این چالش را ساده تر كرده است.به گزارش سایت امن به نقل از نیواطلس، یك دستگاه پرتاب اشعه لیزر به نام Beam Ready BR-۱۰۰۰H به صورت دقیق مشخص می كند كه گرفتارشدگان در شعله های آتش دقیقا در چه موقعیتی قرار دارند و بنابراین آتش نشان ها دیگر نباید وقت زیادی را برای یافتن این افراد تلف كنند.
این دستگاه توسط یك شركت آمریكایی تولید شده و با تابش اشعه لیزر به درون خانه های در حال سوختن و نقاط مختلف آن، موقعیت مكانی افراد را مشخص می كند. قابلیت گذر دقیق از آتش و شیشه از مزایای این اشعه لیزر است.
این دستگاه كه به راحتی در منازل نصب می شود، به گونه ای طراحی شده كه در صورت به صدا درآمدن زنگ اخطار وجود دود روشن شده و با انتشار لیزر در جهات مختلف منزل ابتدا موقعیت مكانی افراد را شناسایی می كند و سپس یك مسیر نوری روشن را به سمت بیرون از منزل می تاباند تا آتش نشانان دریابند كه از چه مسیری باید به سمت افراد گرفتار حركت كنند.
افراد می توانند به صورت دستی هم این سیستم را فعال كنند و برای این كار باید از یك اپلیكیشن اندرویدی یا iOS استفاده كنند. هزینه خرید و استفاده از این دستگاه ۱۵۹ دلار بوده و عرضه آن از ژانویه سال آینده آغاز می گردد.

1397/08/05
14:40:02
4915
5.0 / 5
تگهای خبر: اپل , اپلیكیشن , اشعه , دستگاه
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب