ساخت ربات كاشف نشتی آب در لوله ها

ساخت ربات كاشف نشتی آب در لوله ها به گزارش سایت امن محققان موفق به تولید رباتی شده اند كه می تواند در لوله های آب حركت نماید و با شناسایی موارد نشتی از لوله ها جلوی اسراف و هدر رفتن آب تصفیه شده را بگیرد.به گزارش سایت امن به نقل از دیجیتال ترندز، هر روز در حدود ۲۰ درصد از آب تصفیه شده و قابل آشامیدن جهان در لوله های آب صدمه دیده و دارای نشتی به هدر می روند.
بر اساس بررسی های جامعه مهندسان عمران آمریكا این میزان آب تنها در آمریكا معادل با بیش از ۲۲ میلیون لیتر آب است كه می تواند میلیون ها انسان تشنه را سیراب كند. ربات ها برای حل این مشكل هم ارتقا یافته اند، چونكه فناوری های فعلی شناسایی لوله های شكسته و صدمه دیده دارای نقاط ضعف فراوانی هستند و در خیلی از موارد لوله های انتقال آب دارای نشتی شناسایی نمی شوند.
ربات جدیدی كه توسط محققان دانشگاه ام آی تی تولید شده می تواند با عبور از داخل لوله های آب موارد نشت از آنها را پیش از آنكه به یك بحران بزرگ شوند، شناسایی كند.
برای استفاده از ربات یادشده كه Lighthouse نام دارد، تنها باید آن را در داخل لوله آب قرار داد. ربات مذكور با بررسی شدت نیروی مكش حاصل از نشت آب از لوله سوراخ شده، جزئیات مربوط به موقعیت مكانی آن را به اطلاع اپراتور می رساند. سپس می توان ربات را از لوله خارج كرد و نقشه محل نشت آب را با استفاده از آن به دست آورد. گفتنی است كه تولید این ربات حاصل شش سال كار و فعالیت بوده است.
 

1397/06/14
13:57:09
4939
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب