در چین اتفاق افتاد؛

كشف فسیل لاك پشتی كه لاك ندارد!

كشف فسیل لاك پشتی كه لاك ندارد! سایت امن: محققان در چین فسیلی ۲۲۸ میلیون ساله كشف كرده اند كه به گونه های اولین لاك پشت متعلق می باشد. جالب آنكه این حیوان لاك نداشته و در عوض منقار داشته است.به گزارش سایت امن به نقل از نیویورك پست، محققان در چین فسیلی مربوط به یكی از گونه های اولین لاك پشت ها كشف كرده اند كه بدون لاك بوده است.
یافته های مربوط به این كشف در نشریه نیچر انتشار یافته است. حیوان مذكور Eorhynchochelys sinensis نام گرفته و ۲۲۸ میلیون سال قبل می زیسته است. همینطور موجود مذكور با طول بیش از یك متر و ۸۰ سانتی متر، منقاری سخت و بدنی مسطح شباهت زیادی به لاك پشت های امروزی داشته اما تنها نكته متمایز آن نبود لاك است.
اولیور ریپل از موزه فیلد شیكاگو در این باره می گوید: این حیوان با طول بیش از یك متر و ۸۰ سانتی متر و دمی بلند بسیار عجیب است. موجود مذكور احیانا در آب های كم عمق می زیسته و برای غذا بین گل و لای جستجو می كرده است.
جالب آنكه فسیل های مربوط به گونه های اولین و مختلف لاك پشت، لاك داشته اند اما در فسیل ها نشانه ای از منقار دیده نشده است. این امر نشان داده است تحول حیات در زمین بسیار پیچیده است.

1397/06/03
15:33:03
4645
5.0 / 5
تگهای خبر: محقق
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب