تولید قلب مصنوعی كه مانند قلب واقعی ضربان دارد

تولید قلب مصنوعی كه مانند قلب واقعی ضربان دارد سایت امن: محققان دانشگاه هاروارد موفق به تولید یك قلب مصنوعی شده اند كه مانند قلب طبیعی انسان دارای ضربان و بطن است و از آن می توان برای مدل سازی به منظور درمان بیماری های قلبی و عروقی استفاده نمود.به گزارش سایت امن به نقل از نیواطلس، قلب یكی از مهم ترین اجزای بدن انسان است ولی مطالعه واكنش های آن در برابر بیماری ها و داروهای مختلف كار ساده ای نیست. از همین رو تهیه مدلی از قلب كه شباهت زیادی به قلب واقعی داشته باشد، به همین منظور ضروری می باشد.
پژوهشگران دانشگاه هاروارد می گویند برای حل این مشكل مدلی از قلب انسان و بطن چپ آن را طراحی نموده اند كه به صورت منظم و به خودی خود می تپد و زمینه را برای تولید دقیق تر سایر اجزای قلب و انجام آزمایش های مختلف به منظور درمان بیماری های در رابطه با قلب فراهم می آورد.
تا به حال آزمایش داروهای مختلف بر روی قلب انسان و مدل سازی روش های درمانی ناممكن بوده و بدین منظور از موش ها استفاده می شد. این در شرایطی است كه نتایج حاصل از آزمایش دارو برروی موش ها لزوما به انسان ها قابل تعمیم نیست.
اما مدل سازی واقعی سبب می گردد تا بتوان این نتایج را به انسان ها هم تعمیم داد. برای تهیه این مدل سلول های قلب انسان بر روی یك چهارچوب متشكل از فیبرنوری كشت داده شدند. فیبرهای یادشده تلفیقی از پلیسترهای زیستی و ژلاتین بوده اند و این مجموعه در نهایت به ساختاری كه نشان دهنده قلب زنده است، تبدیل شد. مقرر است در آینده به منظور انجام بررسی های بیشتر سوپاپ ها، رگ های مصنوعی و غیره به این نمونه قلب تپنده افزوده شود.

1397/05/02
14:03:55
5078
5.0 / 5
تگهای خبر: دانشگاه , محقق
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب