ساخت ماشین حساب سلامتی

ساخت ماشین حساب سلامتی به گزارش سایت امن محققان مركز تحقیقات دقیق گلدنسون آمریكا ابزاری را ساختند كه قادر است تعداد سال هایی را كه كاربر با سلامت كامل زندگی خواهد كرد، محاسبه نماید.


به گزارش روز پنجشنبه گروه اخبار علمی ایرنا از مدیكال ساینس، این ابزار كه در واقع نرم افزاری برای مدل سازی وضعیت سلامت افراد است، به صورت آنلاین در اختیار عموم قرار گرفته است. در این ابزار، مدت زندگی با كیفیت و سالم، تحت عنوان «امید به زندگی سالم» شناخته می شود.
در مقابل مبتلا شدن به وضعیت پایداری كه منجر به ناتوانی دائمی شود، تحت عنوان «احتمال زندگی ناسالم» مورد توجه قرار می گیرد. در نتیجه طول عمر هر شخص حاصل جمع این دو معیار است.
جنسیت و سن دو عامل مهم هستند كه ارتباطی به نحوه زندگی ندارند؛ اما روی میزان سلامت زندگی تاثیر می گذارند. در مجموع از یك طرف امید به زندگی سالم در زنان بیشتر است و از سوی دیگر با افزایش سن، امید به زندگی سالم كاهش می یابد. سایر عواملی كه در این مدل سازی مورد توجه قرار گرفته است شامل میزان تحصیلات، میزان درآمد، ارزیابی شخصی افراد از وضعیت سلامت، میزان مصرف الكل، مصرف سیگار و بیماری دیابت نوع 2 می گردد.
هركسی ارزش داشتن یك زندگی سالم طولانی را می داند. اما این مورد در صنعت وجامعه هم اثرگذار است. هزینه های درمانی، برنامه ریزی مالی و خدمات تامین سلامت در جامعه هم به میزان سلامتی هریك از افراد آن بستگی دارد. به همین علت محققان امیدوارند با توسعه و بهبود این ابزار بتوانند اطلاعات حاصل از آن را در توسعه و بهینه سازی صنایع مورد استفاده قرار دهند.


 

1396/07/28
23:50:54
4816
5.0 / 5
تگهای خبر: توسعه , محقق
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب