با گسترش فعالیت مركز تجاری و پاویون ملی ایران در چین؛

همكاری ایران و چین در حوزه محصولات دانش بنیان توسعه می یابد

همكاری ایران و چین در حوزه محصولات دانش بنیان توسعه می یابد سایت امن: تهران-رئیس مركز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مدیر پاویون ملی و مركز تجاری ایران در چین، دیدار و درباره گسترش هر چه بیشتر فعالیت های این مركز تجاری در شانگهای بحث و تبادل نظر كردند.


به گزارش روز شنبه گروه علمی ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، علی مرتضی بی رنگ رئیس مركز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در دیدار با خوانگ مدیر پاویون ملی و مركز تجاری ایران در شانگهای ضمن معرفی معاونت و مركز و عرضه تصویری از ماموریت و چشم اندازهای پیش رو، در مورد پشتیبانی از توسعه روابط همكاری ایران و چین در حوزه تكنولوژی و دانش بنیان اعلام آمادگی كرد.
وی در ادامه تصریح كرد: با عنایت به اینكه هدف از طریق اندازی مركز تجاری و پاویون ملی ایران در چین، عرضه و معرفی محصولات ایرانی بخصوص محصولات دانش بنیان در كشور چین و توسعه صادرات آنها است، هرگونه اقدام در جهت «اعزام و پذیرش هیات های تجاری»، «برگزاری رویدادها و نشست های تجاری و B2B» و «حضور در نمایشگاه ها و رویدادهای بین المللی بین دو كشور» مورد حمایت این مركز قرار خواهد گرفت.
بی رنگ از خوانگ بعنوان مدیری علاقه مند و توانمند در مدیریت مركز تجاری ایران نام برد و ابراز امیدواری كرد كه روابط همكاری و توسعه صادرات بین دو كشور افزایش یابد.
خوانگ رئیس مركز تجاری و پاویون ملی ایران در شانگهای هم در این دیدار با اشاره به اینكه هم اكنون از 7 حوزه مختلف محصولاتی كه در پاویون ملی ایران به نمایش گذاشته شده است، بخش دانش بنیان فعال تر و پر رنگ تر بوده است، اضافه كرد: هر دو هفته یكبار با هماهنگی و مدیریت كارگزار تجاری ایران در چین، نشست های مشترك میان شركت های ایرانی و چینی در محل پاویون ایران برگزار می گردد.
وی اظهار داشت: هم اكنون فضایی نزدیك به 2 هزار متر دیگر برای واگذاری بعنوان بخش اداری به شركت های ایرانی در طبقه دوم پاویون در دست آماده سازی است و از شركت های دانش بنیان علاقه مند به فعالیت در كشور چین خواستیم تا از امكانات اداری این بخش استفاده كنند.
بر اساس این گزارش، پاویون ملی و مركز تجاری ایران در شانگهای چین اسفندماه سال قبل با حضور نمایندگانی از معاونت علمی و فناوری، سازمان توسعه تجارت ایران، اتاق بازرگانی ایران و چین و سركنسولگری ایران در شانگهای و با حضور نمایندگانی از دستگاه های دولتی و سرمایه گذاری چین راه اندازی شد و كار خویش را آغاز كرد.
در حال حاضر 100 محصول از 45 شركت دانش بنیان در بخش فناوری پیشرفته پاویون عرضه شده است.
علمی ** 1836 **2017


1397/03/13
18:13:26
4518
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب