استاندار زنجان:

اشتغالزایی با فناوری اهداف اقتصاد مقاومتی را محقق می كند

اشتغالزایی با فناوری اهداف اقتصاد مقاومتی را محقق می كند سایت امن: زنجان – استاندار زنجان اظهار داشت: اشتغالزایی از مسیر فناوری و صنایع خلاق بهترین راهكار تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی به حساب می آید.


به گزارش سایت امن به نقل از ایرنا، اسدالله درویش امیری روز یكشنبه در مراسم شروع به كار برنامه شتابدهی كسب و كارهای فناورانه جوانان در زنجان اضافه كرد: صنایع خلاق، مفهوم جدیدی در جهان است و به 15 صنعت تعمیم داده می گردد و هنر، میراث فرهنگی و گردشگری همچون آنها به شمار می آید.
وی یادآورشد: امروز با ارزشترین میراث فرهنگی جهان در ایران قرار گرفته است.
درویش امیری اظهار نمود: یك میلیون و 250 هزار سایت فعال در زمینه گردشگری شناسایی شده كه 32 هزار مورد آن به ثبت رسیده است.
استاندار زنجان اظهار داشت: هم اكنون 40 میراث فاخر و گران بهای ایران در فهرست ثبت جهانی سازمان یونسكو قرار دارد و گنج های عظیم اقتصاد این كشور به شمار می آید.
وی تصریح كرد: ظرفیت گردشگری، بخشی از اقتصاد خلاق است كه هزاران سرفصل می توان در این حوزه تعریف كرد اما ما نمی توانیم از آن استفاده نماییم.
درویش امیری خاطرنشان كرد: این عینك را باید برداشت و درست دید و نگران این نبود كه با ورود گردشگران اصالت و ریشه ایران خدشه دار شود.
استاندار زنجان اظهار داشت: هیچگاه اصالت و ریشه ایرانی ها با تردد گردشگران خدشه دار نمی گردد و باید متوجه بود كه اصالت و ریشه ای كه در این صورت خدشه دار شود، ریشه و اصالت نیست.
وی تصریح كرد: امروز فناوری، رسانه، اطلاعات و ارتباطات از اركان اصلی اقتصاد خلاق جهان هستند و سرمایه های ایران فراتر از این بخش هاست چون كه این حوزه ها به توانمندی ایران اضافه می گردد و دیگران آن را كسب می كنند.
درویش امیری صنایع خلاق را ثمره پردازش ذهن و فكر برشمرد و بر ضرورت دست كم نگرفتن جوانان ایرانی در این زمینه تصریح كرد.
استاندار زنجان اظهار داشت: با همین رویكرد از سویی ذهن پویای ایرانی ها در صنایع خلاق به كار گرفته شده و از جانب دیگر از محیط زیست و هدف رفت منابع جلوگیری می گردد.
وی با اشاره به اینكه صنایع خلاق به تنوع فرهنگی و توسعه انسانی كمك می نماید، بهره گیری از توان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را زمینه ساز تحول اساسی در لایه های مختلف جامعه برشمرد.
درویش امیری ادامه داد: اگر به همین محدوده در صنایع خلاق بپردازیم در واقع بنیانگزار دیپلماسی مردمی میان ملت ها را فراهم می كنیم؛ دل های ملت ها در تعاملات اجتماعی و فرهنگی، به همدیگر نزدیك می گردد.
استاندار زنجان اظهار داشت: در سال 2012 میزان ارزش جهانی كالا و خدمات خلاق از مرز 624 میلیارد دلار گذشت كه سهم ایران از آن كمتر 0.5 درصد بود.
وی افزود: در سال 2014، بر مبنای گزارش سازمان جهانی گردشگری، یك هزار و 246 میلیارد دلار ارزش گردش مالی گردشگری در سبد اقتصاد دنیا بود كه آن سال سهم ما به هفت میلیارد دلار رسید.
درویش امیری اضافه كرد: ما همچنان اقتصاد را به معنای فروش نفت، كالای سخت و سخت افزاری تعبیر می نماییم.
استاندار زنجان تصریح كرد: امروز اقتصاد جهان بر مدار فروش ذهن و تراوش فكر است، هر كسی كه بیشتر بیندیشد، در حوزه صنایع خلاق سهم بیشتر از اقتصاد جهانی می برد.
برنامه شتابدهی كسب و كارهای فناورانه جوانان در مركز جهاد دانشگاهی زنجان امروز یكشنبه شروع به كار كرد.
3001/6085


1397/02/24
13:54:29
5090
5.0 / 5
تگهای خبر: سازمان , كسب و كار , محقق
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب