نماینده ارومیه:

توسعه با پشتیبانی از شركت های دانش بنیان تحقق می یابد

توسعه با پشتیبانی از شركت های دانش بنیان تحقق می یابد سایت امن: ارومیه- نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با تاكید بر حمایت بیش از پیش مسئولان از شركت های دانش بنیان، اظهار داشت: توسعه كشور در سایه پشتیبانی از شركت های دانش بنیان و تبدیل علم به فناوری تحقق می یابد.


به گزارش سایت امن به نقل از ایرنا، سیدهادی بهادری در مراسم رونمایی از دستگاه ردیاب (PK20) كه توسط مخترعان ارومیه ای به ثبت رسیده است، اضافه كرد: ایده پردازی برای توسعه در زمینه های مختلف راه گشای مشكلات اقتصادی می باشد و در همین راستا حمایت جدی از شركت های دانش بنیان باید مورد توجه قرار گیرد.
وی با انتقاد از جایگاه شركت های دانش بنیان در آذربایجان غربی، بیان كرد: پارك علم و فن آوری باید از این شركت ها بیش از گذشته حمایت كند.
وی ادامه داد: مقام معظم رهبری بارها بر لزوم توجه به توسعه شركت های دانش بنیان تاكید كرده اند و این امر باید سرمشق مسئولان ذیربط قرار گیرد.
نماینده مردم ارومیه در خانه ملت با اشاره به اینكه ایران نیازمند مدیران جسور است، اظهار داشت: مدیران ریسك پذیر باید پشتیبانی از جوانان و دانش داخلی را به جان بخرند.
وی خطاب به دستگاه های اجرایی بیان كرد: در واگذاری طرح ها به پیمانكاران اولویت باید شركت های بومی باشد.
بهادری با تاكید بر تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه هم اظهار داشت: این ارتباط منجر به اشتغال زایی و هدفمند شدن تولید می گردد و در عمل باید افزایش یابد.
نادر قاضی پور، دیگر نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی هم با اشاره به قابلیت دستگاه دریاب (PK20) در شناسایی مواد مخدر، افزود: این دستگاه می تواند در اختیار نیروهای انتظامی قرار بگیرد و بعنوان وسیله ای كارآمد جهت كشف مواد مخدر به كار گرفته شود.
این عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینكه تنها پنج درصد معادن ایران كشف شده است، اضافه كرد: دستگاه ردیاب (PK20) كه توسط محققان ارومیه ای به اختراع شده است، می تواند نقش اساسی در كشف معادن هم ایفا كند.
قاضی پور با اشاره به اینكه تحریم ها فروش نفت ایران را نشانه رفته است، بیان كرد: می توان با توسعه معادن و فروش سنگ های قیمتی در عرصه جهانی تحریم ها را دور زد.
معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار آذربایجان غربی هم با تاكید بر اینكه دولت تدبیر و امید آمادگی لازم برای پشتیبانی از شركت های دانش بنیان را دارد، اظهار داشت: شركت های دانش بنیان باید وابستگی به تكنولوژی خارجی را روز به روز كمتر كنند و همه تلاش خویش را در این مسیر به كار بگیرند.
علیرضا رادفر افزود: مسیر تبدیل دانش به ثروت با استفاده از این شركت ها بهتر به نتیجه می رسد و دولت از آن ا بیش از پیش حمایت خواهد نمود.
وی با اشاره به ارتباط تنگاتنگ اقتصاد مقاومتی و شركت های دانش بنیان، بیان كرد: یكی از موارد مهم در اقتصاد كشور كه در سیاست های اقتصاد مقاومتی هم بر آن تاكید گردیده است و می تواند به رونق تولید و اشتغال در كشور كمك نماید، دانش بنیان كردن اقتصاد بوده كه با استفاده از توسعه شركت های دانش بنیان در حال انجام می باشد.
به گزارش سایت امن به نقل از ایرنا، ردیاب (pk20) محصولی از شركت پویان كاوش است و در سمت یابی هرگونه ماده جامد یا مایع به كار می رود.
شناسایی هدف بدون نیاز به تماس فیزیكی با مورد نمونه برداری شده، تاثیرناپذیری از تداخل امواج و نویزهای حاصل از دكل های فشار قوی، ایستگاه های مخابراتی، انواع مسدود كننده ها و هرگونه جنگ الكترونیكی تولید شده، قابلیت استفاده در دمای منفی 40 درجه تا مثبت 70 درجه سانتیگراد و قابلیت شناسایی مواد در هر عمقی از خاك، آب و كوه همچون توانایی دستگاه ردیاب (pk20) است.
این دستگاه همینطور می تواند برای شناسایی مین و مواد مخدر در خدمت نیروهای امنیتی و انتظامی قرار بگیرد.
3214/3072


1397/02/20
21:05:22
5182
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب