تولید بتن قدرتمند سازگار با محیط زیست با گرافن

تولید بتن قدرتمند سازگار با محیط زیست با گرافن سایت امن: گرافن یكی از شگفت انگیزترین مواد موجود در جهان است كه باوجود ظاهر ترد و شكننده و دشواری های موجود در زمینه اتصال مولكول های آن به یكدیگر، استقامت بالایی دارد.به گزارش سایت امن به نقل از نیواطلس، گرافن متشكل از صفحات نازكی به ضخامت تنها یك اتم است و از اتم های كربن متصل به هم تشكیل شده است.
محققان می گویند با دستكاری این اتم ها موفق به تولید نوع جدیدی از بتن شده اند كه نه تنها بسیار قدرتمندتر از بتن های معمولی است، بلكه در برابر آب هم كاملا مقاوم و نفوذناپذیر بوده و سازگاری زیادی با محیط زیست هم دارد.
محققان دانشگاه اكستر انگلیس برای تولید این بتن از روش جدیدی برای معلق كردن دانه های گرافن در آب بهره برده و سپس این آب را با دیگر اجزای عادی تشكیل دهنده بتن مانند سیمان تركیب كردند. به قول آنان كل این فرایند با هزینه كم و در مقیاس صنعتی قابل اجرا است.
قدرت و استقامت این بتن در مقایسه با بتن های معمولی ۱۴۶ درصد بیشتر بوده و استقامت خمشی آن هم ۷۹.۵ درصد بیشتر از بتن های عادی است. مقاومت بتن یادشده در برابر نفوذ آب هم ۴۰۰ درصد بیشتر است.
كاربرد گرافن در تولید این بتن سبب كاهش ۵۰ درصدی استفاده از برخی مواد نه چندان دوستدار محیط زیست مانند سیمان می گردد كه نتیجه آن كاهش تصاعد گاز دی اكسیدكربن به میزان ۴۴۶ كیلوگرم در هر تن است.

1397/02/04
16:04:20
4382
5.0 / 5
تگهای خبر: محقق
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب