سرپرست پارك علم و فناوری دانشگاه خبر داد؛

افتتاح ۱۰ پارك علم و فناوری دانشگاه آزاد در سال ۹۷

افتتاح ۱۰ پارك علم و فناوری دانشگاه آزاد در سال ۹۷ سایت امن: سرپرست پارك علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی از افتتاح ۱۰ پارك علم و فناوری در سال ۹۷ اطلاع داد.به گزارش سایت امن به نقل از دانشگاه آزاد، مرتضی موسی خانی با اشاره به برنامه های پارك علم و فناوری در سال ۹۷ اظهار داشت: این برنامه ها باتوجه به سیاست های اقتصاد مقاومتی، مسائل پیشرو دانشگاه آزاد اسلامی و طرح مطالعات مراكز تحقیقاتی برتر دنیا در چهار گروه جذب و توسعه، آموزش، خدمات تجاری سازی و خدمات مالی تدوین شده اند.
وی با اشاره به اینكه صاحبان ایده و كارآفرینان برای پرورش ایده و محصول خود به فضای فیزیكی، فكری و حمایت مالی نیاز دارند تا بتوانند ایده های اولیه خویش را به محصول قابل عرضه در بازار تبدیل كنند، اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی هم باتوجه به لزوم كارآفرینی برای تبدیل ایده و دانش به ثروت، اقدام به راه اندازی مراكز رشد، شتابدهنده و پارك های علم و فناوری كرده است.
سرپرست پارك علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: افتتاح ۱۰ پارك در سطح كشور، راه اندازی اكوسیستم كارآفرینی، استقرار ۱۹۰ شركت دانش بنیان و صاحب ایده فناور، راه اندازی سامانه های ارزیابی شركت ها، مدیریت یكپارچه پارك های كشور و واحد توسعه بازار بین المللی و راه اندازی دفاترTTo از برنامه های جذب و توسعه است.
موسی خانی با تاكید بر عقد قرارداد با شركت های مستقر تصریح كرد: طراحی الگوی مدارس مهارت محور برای مدارس سما، طراحی الگوی تبدیل واحدهای آموزشی به شاخه های كارآفرینی و طراحی برنامه حمایتی برای زنان كارآفرین در اكوسیستم دانشگاه آزاد اسلامی هم در دستور كار قرار دارد.
وی تصریح كرد: بومی سازی دانش كسب و كار، تربیت نیروی كارآفرین و برگزاری كارگاه های آموزشی تخصصی كسب و كار از برنامه هایی است كه برای آموزش در نظر گرفته شده است.
سرپرست پارك علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی درباره عرضه خدمات تجاری سازی اظهار داشت: برگزاری رویدادهای كارآفرینی در سطح استانی و ملی، تدوین GIS امكان سنجی و شناسایی توانمندی های بالقوه استان ها، راه اندازی رسانه تخصصی در زمینه اقتصاد دانش بنیان و مشاركت و حضور فعال در رویدادهای بین المللی از خدمات تجاری سازی است.
موسی خانی راه اندازی صندوق سرمایه گذاری با حمایت دانشگاه آزاد اسلامی را از خدمات مالی عنوان نمود و اظهار داشت: همینطور عرضه تسهیلات مالی به شركت های متقاضی و راه اندازی شتاب دهنده های تخصصی با مشاركت بخش خصوصی هم مورد توجه قرار دارد.
وی پراكندگی و گستردگی واحدهای دانشگاهی، تعداد قابل توجه دانشجویان، دانش آموختگان و اعضای هیات علمی، تعدد مراكز رشد، وجود واحدهای بین المللی برای ورود به بازارهای جهانی را از مزیت های دانشگاه آزاد اسلامی برشمرد.
موسی خانی اضافه كرد: در اختیار داشتن صندوق پژوهش، فناوری و سرمایه گذاری خطر پذیر غیردولتی، نبود منع همكاری برای ورود سرمایه گذاران خصوصی با عنایت به غیردولتی بودن و تصمیم گیری سریع با عنایت به چابك بودن نظام مدیریتی از دیگر امتیازات دانشگاه آزاد اسلامی است.
سرپرست پارك علم و فناوری تصریح كرد: دانشگاه آزاد اسلامی به علت در اختیار داشتن ظرفیت های منحصر به فرد می تواند به سرعت جایگاه واقعی خویش را در اقتصاد دانش بنیان و كارآفرینی برپایه فناوری های جدید به دست آورد.

1397/01/10
16:36:51
4480
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب