تیمی از دانشگاه آكسفورد محقق كردند

چاپ سه بعدی سلول های آزمایشگاهی

چاپ سه بعدی سلول های آزمایشگاهی سایت امن: دانشمندان موفق به چاپ سه بعدی سلول های آزمایشگاهی و تولید بافت های زنده گردیدند.به گزارش سایت امن به نقل از دیلی میل، موفقیت تیم دانشگاه آكسفورد می تواند پزشكی احیا را دستخوش انقلاب كند و تولید بافت های پیچیده و غضروف را ممكن سازد. بافت های زنده ای كه توسط محققان چاپ شدند، می توانند نواحی بیمار یا آسیب دیده بدن را پشتیبانی و ترمیم كنند.
دانشمندان نشان دادند چگونه می توان طیفی از سلول های انسانی و حیوانی را چاپ و سازه های بافتی تولید كرد. آنها مطالعه خود را با استفاده از سلول های human embryonic kidney(HEK) و سلول های بنیادی ovine mesenchymal (oMSCs) انجام دادند.
در حالی كه در سال های اخیر علاقه تیم های علمی به چاپ سه بعدی بافت زنده افزایش یافته، اجرای این كار دشوار بوده زیرا فناوری های آن هنوز ارائه نشده بودند. در این بین، در وضعیت سه بعدی، كنترل سلول ها دشوار است زیرا آن ها اغلب در داخل سازه چاپ شده حركت می كنند و داربست چاپی نرم، برای پشتیبانی از این سلول ها ممكن است فرو بریزد.
محققان راهكاری را برای تولید بافت ها با استفاده از سلول های خودكفا ارائه داده اند كه از این داربست ها پشتیبانی می كنند تا شكل شان را حفظ كنند. با استفاده از مطالعه جدید، آن ها می توانند بافت های مصنوعی با تقریبا همان پیچیدگی سلول های دارای سلول های بنیادی تولید كنند.
در حال حاضر، نمونه های محدودی از بافت های چاپی وجود دارد كه معماری سلولی پیچیده بافت های طبیعی بدن را داشته باشند.

 

1396/05/25
13:39:31
5922
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب