بهبود كیفیت بتن زه كشی با استفاده از ضایعات فیبر كربن

بهبود كیفیت بتن زه كشی با استفاده از ضایعات فیبر كربن سایت امن: تهران - محققان دانشگاه ایالت واشنگتن توانستند با استفاده از ضایعات فیبر كربن، كیفیت بتن زه كشی را بهبود بخشند.


به گزارش روز شنبه گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، بتن زه كشی نوعی بتن متخلخل است كه امكان عبور آب حاصل از باران و توفان را فراهم می كند. بدین ترتیب آب به لایه های زیرین خاك می رسد و در سطح معابر جاری نمی گردد. همینطور ورود آب به لایه های زیرین بتن پیش از جاری شدن در سطح خیابان ها مانع آلودگی آب شیرین حاصل از بارش ها می گردد.
از آنجا كه بتن زه كشی متخلخل است، طول عمر آن در مقایسه با سایر انواع بتن، كوتاه تر است. اما اكنون محققان با استفاده از فیبرهای كربن این مشكل را حل كرده اند و بتنی را ساختند كه دوام و استقامت آن بسیار بیشتر از نمونه های موجود در بازار است.
در این شیوه از ضایعات فیبر كربن به صورت كامپوزیت خرد شده استفاده می گردد و در نتیجه هیچ گونه گرما یا تركیبات سمی برای ساخت بتن مورد نیاز نیست.
محققان عملكرد این بتن را در آزمایشگاه بررسی كردند و نتایج مطلوبی به دست آوردند. اكنون محققان در تلاشند تا این بتن زه كشی جدید را به تولید انبوه برسانند.
گزارش كامل این تحقیقات در نشریه Journal of Materials in Civil Engineering انتشار یافته است.
علمی (6)**9259**1440


1396/12/13
17:33:26
4645
5.0 / 5
تگهای خبر: دانشگاه , محقق
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب