وزیر ارتباطات خبر داد:

برخورد با متخلفان سایتهای ارزكاوی، تدوین قوانین برای ارز دیجیتال

برخورد با متخلفان سایتهای ارزكاوی، تدوین قوانین برای ارز دیجیتال سایت امن: وزیر ارتباطات با اشاره به اینكه بررسی ها برای كسانی كه از وب سایت ها در جهت ارزكاوی استفاده می نمایند، ادامه دارد، اظهار داشت: با متخلفان این فرآیند برخورد جدی صورت می گیرد.به گزارش سایت امن به نقل از مهر، محمدجواد آذری جهرمی در حاشیه رونمایی از پروژه های مركز تحقیقات مخابرات ایران در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه مركز ماهر در حال بررسی تخلفات صورت گرفته در زمینه وب سایت هایی است كه از فرآیند ارزكاوی در جهت پول دیجیتال استفاده می نمایند، اظهار داشت: به محض اینكه گزارش این مركز آماده شود، برخورد جدی با متخلفان این وب سایت ها صورت گرفته و به مراجع قضایی آنها را معرفی می نماییم.
وی با اشاره به اینكه راه اندازی آزمایشی ارز دیجیتال در كشور در دست بررسی و پژوهش است، اظهار داشت: در این زمینه با همكاری بانك مركزی در حال تدوین قوانین و مقررات در حوزه فنی و فقهی هستیم.
وزیر ارتباطات تصریح كرد: ارز دیجیتال نیازمند یك شبكه خاص نیست و در صورت تدوین ضوابط و مقررات آن قابل پیاده سازی در كشور خواهد بود.
آذری جهرمی همینطور در مورد ممنوعیت ارسال پیامك های انبوه تبلیغاتی و ارزش افزوده از جانب اپراتورهای تلفن همراه، تاكید كرد: با تصویب دستورالعمل جدید برای اپراتورهای تلفن همراه حداكثر تا دوماه آینده مبحث پیامك های تبلیغاتی ساماندهی می گردد.
وزیر ارتباطات خاطرنشان كرد: برپایه این مصوبه كسب و كارهایی كه با استفاده از پیامك می خواهند با مشترك در ارتباط باشند، باید پیش از ارسال پیامك، مجوز آن را از مشترك دریافت كنند.
وی اظهار داشت: پیامك های تبلیغاتی و ارزش افزوده برای ما هم آزاردهنده است و بر این اساس مكانیزمی راه اندازی كردیم تا ارسال هر نوع پیامك با دریافت مجوز از جانب مشترك همراه باشد.
آذری جهرمی همینطور از طریق اندازی طرح اینترنت كودكان در آینده ای نزدیك اطلاع داد و اظهار داشت: در جهت تجاری سازی پروژه جستجوی بومی در كشور، موتور جستجوی پارسی جو را بعنوان پیش فرض اینترنت كودكان استفاده خواهیم كرد.
وی اضافه كرد: هم اكنون با عنایت به استقبال صورت گرفته از این موتور جستجو، سهم موتور جستجوی پارسی جو، دو درصد از كل سهم جستجوی اینترنتی در كشور است. در این راستا در صدد اتخاذ سیاست هایی هستیم تا این محصول تجاری سازی شده و اقتصادی شود.
وزیر ارتباطات خاطرنشان كرد: نمی توان به صرف رونمایی از یك پژوهش، واردات محصولات مشابه را در كشور ممنوع نماییم بلكه باید سیاست هایی در نظر گرفته شود تا پژوهشگر بتواند محصول خویش را به تولید و تجاری سازی برساند.
آذری جهرمی با اشاره به ضرورت نوسازی تجهیزات در حوزه امنیت اطلاعات و فناوری اطلاعات و ارتباطات تصریح كرد: امروز نیاز به سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیون دلاری در این حوزه داریم.
وی با اشاره به برخی پروژه های رونمایی شده در مركز تحقیقات مخابرات اظهار داشت: در زمینه این پروژه ها به علت تحریم اجازه واردات نداشتیم و امروز پژوهشگران ما مرزهای تحریم را شكسته و موفق به تولید داخلی در این حوزه شده اند.

1396/12/12
23:34:37
4840
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب