توسط محققان بررسی شد؛

شناسایی ارتباط بیماری پاركینسون با التهاب روده ای

شناسایی ارتباط بیماری پاركینسون با التهاب روده ای سایت امن: محققان زیادی از كشورهای مختلف به بررسی ارتباط التهاب روده و التهاب مغز پرداختند.به گزارش سایت امن به نقل از مهر، محققان در تحقیقات علمی خود درصدد هستند ارتباط بیماری التهاب روده و مغز را مورد بررسی قرار دهند.
هارپریت كاور و همكارانش از دانشگاه داكوتای شمالی با مقایسه میكروب های روده ای موش های آلزایمری و سالم متوجه تفاوت های قابل توجه در تركیب میكروبیوم آنها شدند. درمان موش های بیمار با پروبیوتیك، التهاب و ترشحات روده را كه در این موش ها افرایش یافته بود كاهش داد و كاركرد حافظه آنها را بهبود بخشید.
در مطالعه ای جداگانه «ایشیتا پاریخ» و همكارانش از دانشگاه كنتاكی روش مشابهی را به كار بردند اما به جای مقایسه میكروبیوم حیوانات بیمار و سالم، انواع مختلف ژن APOE كه به صورت قابل توجهی با احتمال مبتلا شدن به آلزایمر مرتبط می باشد را بررسی كردند.
بار دیگر محققان تفاوت ملموسی بین تركیبات میكروبیوم انواع موش ها پیدا كردند به این معنا كه میكروبیوم روده با ژنوتیپ های APOE مرتبط می باشد. اختلال تحلیل برنده عصبی دیگری كه با سلامت روده مرتبط می باشد بیماری پاركینسون است. در تحقیقات اخیر حضور Lewy body ها در سلول های لوله گوارش مدلهای حیوانی نشان داده شده است.
«دوریس دودت» از مركز تحقیقات سلامت ونكوور گزارش داد كه در معرض قرار گرفتن موش ها با بتا سیتوسترول گلیكوزید، یك سم عصبی كه سبب تولید علائم شبه پاركینسون در حیوانات آزمایشگاهی می گردد سبب افزایش سطح CD۶۸ كه یك نشانگر التهابی در روده است، می گردد.
«دودت» می گوید: التهاب در سطح پوشاننده روده هم مثل التهاب مغز می تواند مبین پیشرفت بیماری پاركینسون باشد.
«اروان بزارد» از انستیتوی بیماری های تحلیل برنده عصبی دانشگاه بوردو می گوید: سوال بزرگی كه هم اینك مطرح می گردد این است كه كدام یك اول ظهور می كند؟ علائم روده ای یا علائم مغزی؟
تزریق Lewy body خالص استخراج شده از مغز مبتلایان به پاركینسون به روده یا مغز میمون می تواند صدمه پاركینسون را در هر دو بافت تولید كند. پس از دوسال؛ التهاب در روده و مرگ سلول عصبی و تجمع آلفا سینوكلئن در مغز اتفاق می افتد.
بزارد می گوید: ازاین رو صدمه قادر به رفتن از روده به مغز و یا رفتن از مغز به روده است و امروز ما با سئوال مرغ ابتدا به وجود آمد یا تخم مرغ مواجه هستیم و نمی دانیم نقطه آغاز كجاست. سئوال دیگری كه بی پاسخ مانده است این است كه چگونه میكروبیوم در ارتباط بین روده و بیماری های تحلیل برنده عصبی دخیل است؟ یك پاسخ احتمالی تغذیه است.
«لپ هو» از دانشكده پزشكی ایكان اطلاعات آزمایشگاهی را عرضه داد كه نشان می داد والریك اسید كه یك متابولیت فیبر است با تجمع آلفا سینوكلئین و ساخت فیبریل های پاركینسون مقابله می كند.

1396/11/23
14:15:23
4665
5.0 / 5
تگهای خبر: دانشگاه , محقق
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب