توسط یك شركت دانش بنیان؛

کیت های تشخیص هویت و تشخیص ژنتیکی ساخته شد

کیت های تشخیص هویت و تشخیص ژنتیکی ساخته شد به گزارش سایت امن، یک شرکت دانش بنیان موفق شده است با تولید فرآورده های دارویی خاص، کیت های تشخیص هویت و تشخیص ژنتیکی، نیاز کشور را به این فرآورده ها تأمین کند.به گزارش سایت امن به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، سیروس زینلی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان زیست فناوری، ضمن اشاره به فعالیت این مجموعه در زمینه دارو، کیت های تعیین هویت و تشخیص ژنتیکی اظهار داشت: این شرکت توانسته است یک داروی استراتژیک مخصوص بیماران خاص جهت پیشگیری از بافت پیوندی یعنی تولید آنتی بادی پلی کلونال خرگوشی ضد تیموس انسان را تولید نماید. این دارو با مجوز سازمان غذا و داوری وزارت بهداشت از سال ۱۴۰۰ وارد بازار شده است.
این فعال فناور افزود: این شرکت جزو ۵ شرکت تولید کننده کیت های تعیین هویت مولکولی در جهان است و توانسته تنوع بالایی از کیت های تعیین هویت را به بازار سلامت عرضه نماید.
زینلی بیان نمود: این شرکت در زمینه ساخت کیت های تشخیص ژنتیکی فعالیت جدی دارد و موفق شده است ده ها کیت در این حوزه همچون تشخیص سندروم های بارداری، ناباروری در مردان، تشخیص چندین بیماری انسانی، پی جی دی و موارد مختلف دیگر را در خلال سالهای گذشته در اختیار لابراتوار های تشخیص ژنتیکی و مراکز علمی قرار دهد. کیت تعیین هویت اسب این شرکت، یکی از محصولات تراز جهانی ساخت داخل به حساب می آید
این فعال حوزه زیست فناوری، ضمن اشاره به اهمیت و کاربرد این محصول دانش بنیان اظهار داشت: این کیت ها در زمینه تشخیص بیماری های ژنتیکی و هم تعیین هویت ژنتیکی افراد کارآمد هستند. مخاطبان آن لابراتوار های ژنتیک و تعیین هویت مانند لابراتوار های پلیس و پزشکی قانونی به شمار می روند.
جلوگیری از خروج ارز
مدیرعام این شرکت دانش بنیان، ضمن اشاره به تولید محصولات دارویی هم تراز با استانداردهای جهانی و توانمندی در تأمین نیاز داخلی اظهار داشت: در مورد دارو نزدیک به ۵ تا ۶ میلیون یورو ارز بری صورت گرفته است که با پشتیبانی از تولید داخل و توقف واردات سالانه حداقل ۶ میلیون یورو صرفه جویی ارزی به دنبال خواهد داشت. در مورد کیت های تشخیصی هم صد ها هزار یورو ارزبری آن خواهد بود. الان هم بخش مهمی از نیاز داخل از راه محصولات این شرکت تأمین می شود.
زینلی با بیان اینکه محصول تولید داخل با قیمتی ۴ تا ۱۰ برابر کمتر از نمونه خارجی به دست مصرف کننده داخلی می رسد، افزود: این شرکت محصول داخلی را با قیمت ۴ تا ۸ برابر در بازار بین المللی می فروشد و میتوان ادعا کرد که واردات با قیمت داخلی قابل رقابت نیست.
وی در رابطه با اشتغال بوجود آمده در این مجموعه دانش بنیان اظهار نمود: این شرکت بیشتر از ۷۰ نفر کارمند تمام وقت دارد و غیر مستقیم به صد ها نفر و ده ها شغل کمک می نماید.


منبع:

1402/03/14
13:19:20
224
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب