سرپرست ستاد آب و محیط زیست اعلام كرد؛

رتبه جهانی ایران در علوم و فناوری های آب

رتبه جهانی ایران در علوم و فناوری های آب به گزارش سایت امن، سرپرست ستاد توسعه دانش بنیان آب، اقلیم و محیط زیست معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، اعلام نمود: ایران رتبه چهارم در حوزه علوم و فناوری آب در جهان را کسب کرده است.به گزارش سایت امن به نقل از مهر، محمد همت سرپرست ستاد توسعه دانش بنیان آب، اقلیم و محیط زیست معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری اظهار داشت: داده های انتشار یافته در رتبه بندی سایماگو در سال ۲۰۲۲ که برگرفته از داده های اسکوپوس است؛ نشان میدهد ایران در عرصه علوم و فناوری های حوزه آب در میان تمام کشورهای تولیدکننده علم جهان، در رتبه چهارم ایستاده است.
وی اشاره کرد: طی ۲۵ سال اخیر ایران توانسته است از نظر علمی بالاتر از کشورهایی همچون انگلستان، آلمان، کانادا، فرانسه، روسیه، ژاپن، هلند، سوئد، سوئیس، نروژ و بسیاری دیگر از کشورها قرار گیرد.
همت با اشاره به اهمیت داده های اسکوپوس در نظام رتبه بندی علم جهان، اظهار داشت: برمبنای داده های این پایگاه معتبر جهانی؛ ایران در عرصه فناوری های حوزه آب در سال ۲۰۲۱ رتبه ششم جهان و در سال ۲۰۲۲ رتبه چهارم جهان را کسب کرده است.
سرپرست ستاد توسعه دانش بنیان آب، اقلیم و محیط زیست معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، اضافه کرد: قرار گرفتن کشور در میان ۵ کشور برتر جهان دراین زمینه، نشان دهنده رشد علمی قابل قبول ایران در این زمینه و همت بالای اساتید، فناوران و دانشجویان برای رشد و تعالی کشور است.
همت با اعلان اینکه ایران هم اکنون در بیشتر حوزه‎ های علمی در جهان صاحب رتبه های برتر یا خوب است، بیان کرد: باتوجه به شرایط موجود و جریان قابل قبول تولید علم و توسعه فناوری در کشور می توان اظهار داشت که از مرحله "توانستن" عبور کردیم و در خیلی از حوزه ها، دانشمندان، اساتید، دانشجویان و فناوران در اندیشه فتح قله ها هستند.
وی افزود: نقطه کانونی حرکت کشورها به سمت پیشرفت و اقتدار، فهم "توانستن" و باور واقعی به آنست. جوانان و اندیشمندان کشوری که توانستن خود در حوزه های علمی و فناوری را باور کنند، دروازه های پیشرفت را فتح خواهند کرد و افق های روشنی برای خود و کشور خواهند ساخت.


منبع:

1402/02/27
16:16:20
359
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب