علل مهاجرت سرمایه ها از اکوسیستم نوآوری استانهای کم برخوردار کشور

علل مهاجرت سرمایه ها از اکوسیستم نوآوری استانهای کم برخوردار کشور به گزارش سایت امن، مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری استان لرستان ضمن اشاره به چالش های سرمایه گذاری در استانهای کم برخوردار، اظهار داشت: این امر باعث مهاجرت استارت آپ ها از این استان ها خواهد شد.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، آرش فره وشی در چهل و سومین رویداد دوشنبه های استارت آپی ویژه استارت آپ های استان لرستان که بامداد امروز به صورت آنلاین در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، با انتقاد نسبت به پشتیبانی از اکوسیستم نوآوری در استانهای کمتر برخوردار، اظهار داشت: قوانین کشور که در این عرصه تدوین و مصوب شده، خوب است ولی در این قوانین مانع از سرمایه گذاری در استانهای کم برخوردار شده است.
وی افزود: در طول ۸ سال جنگ، استان لرستان یکی از استانهای صدمه دیده از جنگ شد، ولی بعنوان استان جنگ زده قلمداد نشد و به علت عدم پشتیبانی از ما، خیلی از سرمایه ها، از این استان مهاجرت کردند.
فره وشی، با انتقاد به بعضی از قوانین مصوب کشور، خاطرنشان کرد: برخی از قوانین مصوب در زمینه پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان به ضرر استانهای محروم شده است؛ نمونه آن ماده ۱۱ قانون جهش تولید است.
مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری استان لرستان با تکیه بر این که سرمایه گذاری ها در حوزه نوآوری بیشتر به سمت اکوسسیتم های بالغ تر و پویاتر می روند، تصریح کرد: این شرایط سبب شده تا استارت آپ ها در این استان ایجاد نشوند و یا اگر کسب و کار دانش بنیانی راه اندازی شود، از این استان مهاجرت کنند.
فره وشی با اشاره به اینکه صندوق نوآوری و شکوفایی در اصلاح این وضعیت می تواند نقش داشته باشد، افزود: در این حوزه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می تواند نقش مؤثری داشته باشد.
وی برگزاری رویدادهای جذب سرمایه صندوق نوآوری را تلاش مثبت در جذب سرمایه در این استان عنوان نمود و اظهار داشت: منابع ملی برای همه استانهای کشور است و لازم است همه کشور از این منابع منتفع شوند.
منبع:

1402/02/18
15:24:59
365
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب