در گفت وگو با سایت امن اعلام شد

مرکز تخصصی ساخت و بازیافت کاتالیست

مرکز تخصصی ساخت و بازیافت کاتالیست سایت امن: به گزارش سایت امن، رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی از راه اندازی مرکز تخصصی مشترک ساخت و بازیافت کاتالیست با یکی از شرکت های دانش بنیان فعال در زمینه پتروشیمی آگاهی داد و اظهار داشت: از آنجا که این پژوهشگاه به عنوان مرکز شبکه نانو جهان اسلام است، از ظرفیت کشورهای اسلامی نیز در زمینه مواد و نانو فناوری در رابطه با صنایع پتروشیمی بهره می گیریم.


دکتر حمید امیدوار در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به انعقاد تفاهمنامه ای با یکی از شرکتهای دانش بنیان فعال در حوزه پتروشیمی، اضافه کرد: این همکاری در جهت ایجاد شرکتهای دانش بنیان در مجموعه پژوهشگاه مواد و انرژی بوده است.
وی افزود: با عنایت به رهنمودهای مقام معظم رهبری ما درصدد هستیم تا تعداد شرکتهای دانش بنیان مستقر در این پژوهشگاه را به عدد ۹۰ برسانیم و بر این اساس ۳۰ درصد از این ظرفیت را به حوزه پتروشیمی کارون اختصاص خواهیم داد.
امیدوار، زمینه دیگر همکاری این پژوهشگاه با این شرکت بزرگ پتروشیمی را در حوزه تحقیق و توسعه و ایجاد پایلوت های محصول محور نام برد و خاطرنشان کرد: این محصولات، محصولاتی با کاربرد در حوزه پتروشیمی هستند، ضمن آنکه بر مبنای تفاهمنامه منعقدشده، یک مرکز تخصصی ساخت و بازیافت کاتالیست راه اندازی خواهد شد. این مرکز به صورت مشترک میان پژوهشگاه مواد و این شرکت دانش بنیان در پژوهشگاه ایجاد خواهد شد.
به نقل از ایشان، مرکز تخصصی ساخت و بازیافت کاتالیست در پارک علم و فناوری پژوهشگاه مواد و انرژی راه اندازی می شود تا نیازهای کاتالیست های عمده کشور از راه این مرکز مرتفع شود.
امیدوار تصریح کرد: با عنایت به تمرکز پژوهشگاه در زمینه قطعات سرامیکی، تلاش داریم تا نیازهای صنایع در حوزه سرامیک را در چارچوب این مرکز مشترک مرتفع نماییم.
رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی افزود: علاوه بر آن از آنجاییکه این پژوهشگاه بعنوان مرکز شبکه نانو جهان اسلام است، از ظرفیت کشورهای اسلامی هم در حوزه مواد و نانو فناوری در رابطه با صنایع پتروشیمی بهره می گیریم.
وی افزود: بر طبق این تفاهمنامه از آغاز سال ۱۴۰۲ در چارچوب یک قرارداد دو جانبه، مبادرت به ساخت مرکز تخصصی ساخت و بازیافت کاتالیست خواهد شد.
به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، بر طبق این تفاهمنامه همکاری که مابین پژوهشگاه مواد و انرژی و شرکت پتروشیمی کارون منعقد گردید، همکاریهای پژوهشی، فناورانه و صنعتی و اجرای پروژه های تحقیقاتی و کاربردی مورد نیاز طرفین و انجام امور مشاوره یا اعمال نظارت بر طرح های در دست کار طرفین مورد توجه قرار گرفت.
استفاده از امکانات تحقیقاتی، آزمایشگاهی، کارگاهی و کتابخانه، برگزاری همایش های علمی و تحقیقاتی مشترک در سطح ملی و بین المللی، همکاری در به دست آوردن سهم بیشتر از بازارهای جدید، بازاریابی و فروش محصولات دانش بنیان و انجام مطالعات و پروژه های کلان پژوهشی و صنعتی در سطح ملی و بین المللی از زمینه های همکاری طرفین به حساب می آید.
پایش، عارضه یابی، نظارت، بازرسی و مشاوره در زمینه مدیریت مصرف انرژی و عرضه نقشه راه، مشارکت علمی در ایجاد مرکز تخصصی "ساخت و بازیافت کاتالیست و بررسی عملکرد" با محوریت پژوهشگاه مواد و انرژی و همکاری علمی و پژوهشی در زمینه بازیافت فلزات گرانبها از دیگر زمینه های همکاری پژوهشگاه مواد و انرژی و این شرکت دانش بنیان فعال در حوزه پتروشیمی است.
پژوهشگاه مواد و انرژی متعهد شد تا نسبت به همکاری در ساخت قطعات و پوشش های سرامیکی پیشرفته اقدام نماید.
بر مبنای محورهای این تفاهمنامه، پژوهشگاه مواد و انرژی همچنین، موضوعات پروژه های دکتری و کارشناسی ارشد که با زمینه کاری این شرکت دانش بنیان حوزه پتروشیمی تناسب داشته باشند را جهت حمایت و یا همکاری مشترک به شرکت معرفی کرده و در صورت توافق، پروژه ها به صورت مشترک اجرایی خواهند شد.
هر یک از طرفین متعهد شدند تا اطلاعات و اسناد عرضه شده به طرف مقابل در رابطه با این تفاهمنامه و قراردادهای کاری مجزایی را که متعاقبا در ارتباط با تفاهمنامه فیمابین عقد خواهد شد، محرمانه تلقی کرده و بدون مجوز طرف مقابل در اختیار شخص دیگری قرار ندهند.
منبع:

1402/01/01
15:14:19
169
5.0 / 5
تگهای خبر: انرژی , پژوهش , تخصص , توسعه
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب