استاندار:

راه اندازی زنجیره ارزش های راهبردی استان مرکزی

راه اندازی زنجیره ارزش های راهبردی استان مرکزی به گزارش سایت امن، مرکزی استاندار مرکزی اظهار داشت: تحت یک برنامه جامع، زنجیره ارزش های راهبردی استان را راه اندازی خواهیم کرد.


دکتر فرزاد مخلص الائمه ۱۸ اسفندماه در آیین افتتاح خط تولید مواد اولیه داروی استامینوفن در شرکت کیمیاگران امروز شازند که با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد ضمن اشاره به وقوع رویدادهای خیلی خوب در سال ۱۴۰۱ در استان مرکزی، بیان نمود: استان مرکزی طبق آخرین ارزیابی ها، رتبه نخست احیا و راه اندازی واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل، رتبه اول در پایش فضای کسب و کار و رتبه سوم در شاخصهای مختلف کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید را به خود مختص کرده است.
وی ضمن اشاره به بهره برداری از تعدادی صنعت برجسته امسال و افتتاح تعدادی دیگر از واحدهای تولیدی برجسته در ایام آینده، اظهار داشت: سال جاری سبد بهره برداری از صنایع تولیدی و صنعتی استان با موفقیت بسته می شود و یکی از نگین های استان امسال افتتاح خط تولید مواد اولیه داروی استامینوفن است.
استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: تحت یک برنامه جامع، زنجیره ارزش های راهبردی استان را راه اندازی خواهیم کرد. یکی از اقدامات مهم در سه ماه اخیر در استان توسعه اقتصاد دریا محور بوده است. با وجود این که استان مرکزی، استانی ساحلی نیست، اما صنایع گوناگونی در استان دریامحور هستند و می توانند در این عرصه فعالیتهای قابل توجهی داشته باشند بنابراین ستاد معین اقتصاد دریا به راه افتاده است و طبق اعلام رئیس جمهوری، همانگونه که استان در دفاع مقدس پشتیبان جبهه و جنگ بوده است، این مسیر را باید امروز در حوزه دریا دنبال کند.
وی ضمن اشاره به حضور امرای ارتش جمهوری اسلامی ایران در ایام گذشته در استان و گفت و گوی مستقیم آنها با ۲۶ صنعت استان، بیان نمود: به تازگی تیم مدیریتی استان، سفری به سواحل مکران داشتند و فرصت ها و ظرفیت هایی از جانب طرفین (استان مرکزی و ارتش جمهوری اسلامی) ارائه شد.
مخلص الائمه ضمن اشاره به راه اندازی پارک لجستیک استان، بیان نمود: این پارک در خدمت صنعت دارویی استان خواهد بود و بزودی بندر خشک استان مرکزی راه اندازی می شود و این امر کمک می نماید که تولید ارزش افزوده بیشتری را در استان شاهد باشیم.
استاندار مرکزی با اشاره به اینکه علاج مشکلات کشور اقتصاد مقاومتی است و اقتصاد مردمی و اقتصاد دانش بنیان دو رکن اقتصاد مقاومتی به حساب می آید، اظهار داشت: مجموعه کیمیاگران این دو رکن را تقویت می کند.
پمنبع:

1401/12/20
12:29:03
197
5.0 / 5
تگهای خبر: توسعه , دانش بنیان , شركت , صنعت
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب