معاون رئیس جمهور:

هیچ کاری مقدس تر از ایجاد زمینه اشتغال نیست

هیچ کاری مقدس تر از ایجاد زمینه اشتغال نیست به گزارش سایت امن، البرز معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: فرزندان ما باید بدانند به همان اندازه که عبادت واجب است کار کردن هم اهمیت دارد.به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، روح الله دهقانی فیروزآبادی روز سه شنبه ۱۶ اسفند در مراسم افتتاح اولین مرکز توسعه و تولید قراردادی کشور در پارک علم و فناوری البرز اظهار داشت: در زمانی که بسیاری ترجیح می دهند سرمایه خودرا به موارد دیگر تبدیل کنند ایجاد چنین مرکزی جای تقدیر دارد.

فیروزآبادی اضافه کرد: کاری که در این مجموعه انجام شده یک اشعه از نور است. هیچ کاری مقدس تر، بالاتر و ارزشمندتر از ایجاد زمینه اشتغال و توسعه اقتصاد کشور نیست.


وی با اعلان اینکه ما صاحب یک دین مترقی هستیم که پیامبرش می فرماید" ۹ جز از ۱۰ جز عبادت، کسب وکار حلال است"، اضافه کرد: اقتصاد پیروان چنین دینی نباید به این شکل باشد، این نشان میدهد که یک جایی کم کاری شده و به اندازه ای که باید برای کارآفرینان ارزش قائل نشده ایم.


دهقانی فیروزآبادی افزود: فرزندان ما باید بدانند به همان اندازه که عبادت واجب است کار کردن هم اهمیت دارد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور با اشاره به اهمیت فعالیت این مرکز اشاره کرد: مفهوم مراکز هم آفرینی که در دنیا آنرا با نام cdno می شناسند این است که در دنیا همه ارزش ها به سمت دارایی های نامشهود می رود و فرمول ها و دستاوردهای علمی هستند که درحال ارزش پیدا کردن هستند. از ۱۰۰ شرکت بزرگ دنیا ۹۰ درصد ارزش بازار این شرکتها دارایی نامشهود و فناوری است. بدین سبب در این فضایی که زیرساخت کمتر ارزش دارد جوانان و دانشمندانی هستند که فکر دارند و حتی طرح ها و ایده های پیاده شده دارند اما سرمایه ثابت ندارند. در همین راستا زیرساخت را در اختیار آنها قرار می دهند تا تولید اشتراکی صورت گیرد.

وی اشاره کرد: ما در معاونت علمی آماده هر گونه کمکی دراین زمینه هستیم.

وی با اشاره به اهمیت مجتمع تحقیقات شهدای جهاد دانشگاهی اظهار داشت: این مجتمع یک فرصت بزرگ است می تواند مرکز رفت و آمد جوانان استان باشد. ما آماده ایم که تماما این وسعت ۱۰۰ هکتاری به زیست بوم زندگی جوانان با استعداد و نخبه تبدیل گردد.
1401/12/16
14:20:59
179
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب