پیام معاون علمی رئیس جمهوری به مناسبت ۲۲ بهمن:

مردم پایگاه اصلی و دژ محکم انقلاب اسلامی هستند

مردم پایگاه اصلی و دژ محکم انقلاب اسلامی هستند به گزارش سایت امن، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری در پیامی به مناسبت چهل و چهارمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با تکیه بر این که مردم پایگاه اصلی و دژ محکم انقلاب هستند، اظهار داشت: اگر منصفانه نگاه نماییم، با وجود همه نقصان ها و مشکلات، پیشرفت های کشور در این چهل و اندی سال در حوزه های مختلف بویژه حوزه علم و فناوری به قدری شاخص بوده که دشمنی پنهان مستکبرین عالم را هم در این عرصه ها آشکار کرده است.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، در پیام روح الله دهقانی فیروزآبادی، رئیس بنیاد ملی نخبگان آمده است: «بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام و تحیت خدمت مردم عزیز و بزرگ ایران. مردمی که برای به ثمر نشاندن انقلاب اسلامی از خون عزیزان خود گذشته و سال هاست با فراز و نشیب های آن دست و پنجه نرم می کنند. مردمی که با استواری در راه توسعه کشور توانسته اند قله های غرورآفرین عزت را فتح کنند.
اگر منصفانه نگاه نماییم، با وجود همه نقصان ها و مشکلات، پیشرفت های کشور در این چهل و اندی سال در حوزه های مختلف بویژه حوزه علم و فناوری به قدری شاخص بوده که دشمنی پنهان مستکبرین عالم را هم در این عرصه ها آشکار کرده است. این درحالی است که در دهه آغازین این چهل سال تمام توان کشور درگیر دفاع از خاک و ناموس خود در مقابل تخاصم و تجاوز همه جانبه ابرقدرت ها بوده و در دهه انتهایی هم بی رحمانه ترین تحریم های بین المللی که تابحال جامعه جهانی کمتر تجربه کرده را تاب آورده است.
باآنکه مشکلات اقتصادی امروز کشور بر کسی پوشیده نیست، اما تمام تلاش دشمن بر اینست که علت و ریشه اصلی این مشکلات، عدم توسعه کشور در این چهل سال شناخته شود. این درحالی است که با وجود توسعه کند برخی حوزه ها، در حوزه علم و فناوری کشور حرکتی پرشتاب و گسترده را در این چهار دهه تجربه کرده است. نکته قابل توجه اینست که بعد از توسعه علم و فناوری به ترتیب در دهه های ۷۰ و ۸۰، نوآوری و تولید و بالطبع ورود گسترده به بازارهای جهانی از مهم ترین اهداف دهه ۹۰ به شمار می آمد که با سد مستحکم تحریم های همه جانبه مواجه گردید. با این وجود برگ برنده اصلی دشمن و مهم ترین نقطه ضعف ما را میتوان در عدم اطلاع رسانی کافی پیشرفت های کشور در این عرصه ها دانست. در نتیجه همین نقطه ضعف، در مواردی دشمن توانسته در جنگ رسانه ای چند بعدی، افکار عمومی را از دستاوردهای کشور منحرف کرده و با بزرگ نمایی برخی مشکلات موجود، باعث التهاب بازارهای پول و سرمایه کشور و در نتیجه انحراف جریان نقدینگی از مسیر تولید و توسعه شده و بالطبع خود مانعی برای پیشرفت کشور شود.
همین مساله باعث تاکیدات ویژه رهبر معظم انقلاب نسبت به جهاد تبیین در کشور شده است. با وجود عدم اطلاع کافی مردم عزیز از پیشرفت های حوزه علم و فناوری، حقیقت اینست که در نتیجه این پیشرفت ها، شاهد شکل گیری پهنه گسترده ای از شرکتهای کوچک و متوسط و دارایی های نامشهود در کشوریم که با هویت بخشی و اصطلاحاً شناسنامه دار کردن این دارایی ها، زیرساخت شکوفایی و توسعه کشور در دهه های آتی شکل خواهد گرفت.
حضور پرخروش و عظیم امروز ملت بزرگ ایران در راهپیمایی ۲۲بهمن بار دیگر نشان داد که با وجود همه اتفاقات تلخ و شیرین و مشکلات موجود، مردم پایگاه اصلی و دژ مستحکم انقلاب اسلامی هستند و به پشتوانه همین مردم میتوان با اتخاذ یک بسته سیاستی جدید در سالهای آتی به سمت بلوغ اقتصاد دانش بنیان و بهره برداری از ظرفیت دارایی های نامشهود موجود در کشور پرداخت.
یکی از سیاست های اصلی این بسته ایجاد تعدادی شرکت بزرگ فناوری در کلاس جهانی است که نه تنها نقش پیشران رشد اقتصادی کشور، بلکه عامل ارتقای بازار شرکتهای کوچک و متوسط را ایفا می کنند. بدین سان شرکتهای بزرگ بعنوان رهبران جریان های اقتصادی، شبکه موجود از کنشگران علم و فناوری در کشور را حول هدفی واحد که توسعه اقتصاد دانش بنیان است، تبدیل به زیست بومی پویا خواهند کرد.
دیگر سیاستی که در این بسته از اهمیت ویژه ای برخوردار است، ایجاد بازار دارایی های نامشهود در کشور است. شکل گیری این بازار نه تنها باعث تحقق ارزش واقعی این دارایی ها شده، بلکه بستر ورود آنها به بازارهای جهانی را فراهم می آورد که ارزآوری بیشتری نسبت به صادرات نفت را به دنبال خواهد داشت.
امید است که با توجه جدی به امر اطلاع رسانی دستاوردهای کشور در همه حوزه ها و تحقق سیاست های مدنظر در راه توسعه اقتصاد دانش بنیان به کمک تمام ارکان کشور و به پشتوانه مردم، شاهد شکوفایی اقتصادی بیشتر از پیش کشور در سالهای آتی باشیم.»1401/11/23
14:11:22
297
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب