برگزاری جشنواره اقتصاد مقاومتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

برگزاری جشنواره اقتصاد مقاومتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به گزارش سایت امن، دومین جشنواره انضباط مالی و اقتصاد مقاومتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار و از برگزیدگان این جشنواره تقدیر به عمل آمد.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در دومین جشنواره انضباط مالی و اقتصاد مقاومتی که امروز در تالار امام خمینی (ره) این دانشگاه برگزار شد، ضمن بررسی شاخصهای شفافیت، کارآمدی و نظام مبتنی بر نظام مالی، استفاده از تکنولوژی های نوین را راه میانبری برای دسترسی مطلوب تر به انضباط مالی دانست و اظهار داشت: اتصال به درگاه های ملی، استفاده از اتوماسیون و بهره مندی از پورت های دولت الکترونیک توسط دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی از برنامه های اصلی دانشگاه برای دسترسی به این مهم می باشد.
زالی با تکیه بر این که عمده فعالیتهای دانشگاه بر اساس نظام داده پردازی HIM استوار است، اظهار نمود: سامانه HIM فرصتی برای نگاه بهنگام به فرآیندها بوجود آورده که در کنار ارزیابی های داخلی در ممیزی عملکردها هم نقشی اثرگذار دارند.
وی ضمن اشاره به چالش های تأمین منابع حوزه سلامت، تصریح کرد: منابع حوزه سلامت نباید با چالش عدم پایداری روبه رو باشند، برای عرضه خدمات باکیفیت تر به مردم سیال بودن، دسترسی و پایداری ارکان ضروری هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه انضباط مالی استراتژی اجتناب ناپذیر برای کارایی نظام اقتصادی می باشد، افزود: جریان نقدیندگی، عرضه خدمات و تأمین کالا و تخصیص سرمایه عناصر مهمی هستند که برونداد نظام های مالی عمومی را فراهم می‎ کنند و در تمام این فاکتورها انضباط مالی اثرگذار می باشد.
زالی با بیان اینکه اگر نظام اقتصادی بشکلی مطلوب و کارا اداره نشود، بررسی ها و انضباط مالی ابتر خواهد ماند، استفاده از ظرفیت های غنی کارشناسان حوزه اقتصاد و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی را راهکاری مؤثر برای کاهش صدمه های اقتصادی، آنالیز و بهبود وضعیت اقتصادی دانست.
وی ضمن اشاره به پیشبینی صندوق بین المللی پول برای سال آینده، اظهار داشت: این سازمان پیشبینی می کند برای سال ۲۰۲۳ دنیا با کاهش درآمد جهانی مواجه شود که در این ارزیابی تکانه های ناشی از بیماری کووید ۱۹ بی اثر نیستند، ازاین رو این ارزیابی مبین این مورد خواهد بود که کاهش شتاب رشد اقتصادی عالم گیر خواهد بود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن اشاره به وسعت دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با ۱۸ هزار و ۶۰۰ کارمند، هزار و ۸۴۲ عضو هیئت علمی و ۱۲ هزار و ۷۰۰ دانشجو، به ناوگان وسیع سرمایه نیروی انسانی دانشگاه اشاره نمود و اختصاص سهم مطلوب تری از سبد منابع عمومی کشور در حوزه آموزش، بهداشت و درمان را خواهان شد.
دکتر ایمان وکیل زاده، دبیر این جشنواره و مدیر بودجه، برنامه ریزی و پایش عملکرد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هم در این مراسم ضمن اشاره به برگزاری نخستین دوره از این جشنواره پارسال و تاکید رئیس این دانشگاه بر تداوم این رویداد، اظهار نمود: بر مبنای سفارش دکتر زالی، در معاونت توسعه و مدیریت منابع تصمیم بر برگزاری پربارتر جشنواره، بازبینی شاخص ها و افزایش محورهای مورد بررسی گرفته شد تا برگزیدگان با دقت بیشتری انتخاب شوند.
وی افزود: پارسال محورهای مالی، بودجه، نیروی انسانی، پشتیبانی، سازمان های مردم نهاد و خیرین تعریف شد که سال جاری مدیریت طرح های عمرانی و فناوری اطلاعات هم به این محورها اضافه گردید و با تعریف ۲۵ شاخص جدید، در مجموع ۵۷ شاخص مورد بررسی قرار گرفت.
وکیل زاده از ارتقای ۶۰ درصدی استفاده از سامانه های دولتی در پایش عملکرد و رسیدن به رقم ۹۸ درصدی در این حوزه اطلاع داد و اضافه کرد: از طرفی هم اکنون میتوان گفت هیچ نیرویی بدون تبدیل وضعیت مشغول به فعالیت در دانشگاه نیست و تمامی پرسنل وضعیت مشخصی دارند.
دبیر جشنواره با اشاره به اینکه مجوزهای لازم برای اصلاح زیرساخت های حوزه فنی و فناوری اطلاعات گرفته شد، اضافه کرد: برخلاف تصور عموم، انضباط مالی به حوزه بودجه محدود نمی شود و از لحظه شروع فرایند شکل می گیرد.
مدیر بودجه، برنامه ریزی و پایش عملکرد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار نمود: با تدوین شاخص ها، اطلاعات از سامانه های داخلی دانشگاه و بررسی چک فهرست ها استخراج و وایش صورت گرفت و برگزیدگان انتخاب شدند.
وی در انتها به دو وجه افتراق این جشنواره با سایر جشنواره ها اشاره نمود و اظهار داشت: در هیچ نوع رویدادی، عملکرد توسعه ای در حوزه بودجه، خیرین و نیروی انسانی مورد بررسی قرار نمی گیرد. از طرفی در این پایش، لایه های زیرین پرسنلی هم از تشخیص تا انجام امور مورد بررسی قرار گرفتند.
به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، در دومین جشنواره انضباط مالی و اقتصاد مقاومتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از مرکز پزشکی شهدای تجریش، شبکه بهداشت و درمان ورامین و دانشکده داروسازی بعنوان برگزیدگان این جشنواره در حوزه های بهداشت، درمان و آموزش تقدیر به عمل آمد.
منبع:

1401/11/03
08:45:45
83
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب