رتبه اول دانشگاه هنر در مسابقه دوسالانه ولوکس 2022

رتبه اول دانشگاه هنر در مسابقه دوسالانه ولوکس 2022 سایت امن: دانشجویان رشته معماری و انرژی دانشگاه هنر، در مسابقه دوسالانه ولوکس 2022 رتبه اول و جایزه بزرگ جهانی در شهر لیسبون کشور پرتغال را کسب کردند.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، تیم دانشجویان رشته معماری و انرژی دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه هنر شامل: سجاد نویدی، محیا موسوی صدر و الهام بهادری برای نخستین بار در ایران موفق شدند رتبه اول و جایزه بزرگ جهانی در مسابقه بین المللی دوسالانه ولوکس (VELUX) ۲۰۲۲ را در سالن GALA DINNER جشنواره جهانی معماری World Architecture Festival (WAF) در شهر لیسبون کشور پرتغال بدست آورند.

این تیم پیش تر، موفق شده بود برای نخستین بار در ایران رتبه اول بخش قاره ای (REGIONAL WINNER) مسابقه دوسالانه ولوکس (VELUX) ۲۰۲۲ را در گروه شرق اروپا و خاورمیانه از آن خود کند. این موفقیت برای نخستین بار است که در طول تمام سالهای برگزاری این مسابقه از سال ۲۰۰۴ ازطریق یک گروه دانشجویی از ایران و در چنین سطحی بدست آمده است.

مسابقه بین المللی VELUX یکی از معتبرترین مسابقات معماری در زمینه تخصصی نور و روشنایی HSJ که از سال ۲۰۰۴ هر دو سال یکبار بین تمام دانشگاه های جهان انجام می شود. این مسابقه بین المللی با هدف ارائه راهکارهای نوآورانه جهت استفاده از نور روز است. در این دوره از مسابقات پروژه "FLight" از ایران در بخش DAYLIGHT INVESTIGATIONS، بعد از ارائه موفق در جشنواره جهانی معماری World Architecture Festival (WAF) توانست رتبه اول و جایزه بزرگ این رقابت جهانی را بدست آورد.

پروژه Flight یک سیستم نوآورانه به شکل بازی برای کودکان در کمپ های جنگ زده است که با مصالح در دسترس، ارزان و استفاده از پنل فتوولتاییک می تواند در شب حس امنیت را به کودکان بازگرداند و به ارتقای حریم خصوصی آنها در داخل کمپ های شلوغ کمک نماید.

در مسابقه امسال ۵۰۷ گروه از ۲۱۱ دانشکده معماری از سراسر دنیا شرکت داشتند. این رقابت با همکاری اتحادیه بین المللی معماران (UIA) و جشنواره جهانی معماری (WAF) برگزار می گردد و توسط سازمان های آموزشی انجمن اروپایی آموزش معماری (EAAE)، مؤسسه آمریکایی دانشجویان معماری (AIAS)و کنسرسیوم مراکز تحقیقاتی معماری (ARCC) و انجمن دانشکده های معماری دانشگاهی (ACSA) مورد حمایت است.

علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت www.daylightandarchitecture.com/winners مراجعه کنند.

منبع:

1401/10/28
14:48:34
178
5.0 / 5
تگهای خبر: آموزش , امنیت , انرژی , تخصص
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب