رئیس دانشگاه:

پارک علم و فناوری دانشگاه رازی

پارک علم و فناوری دانشگاه رازی به گزارش سایت امن، کرمانشاه رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه از صدور مجوز تاسیس پارک علم و فناوری این دانشگاه با نام بیستون خبرداد.


محمدنبی احمدی در این رابطه اظهار نمود: بعد از پیگیری های مستمر، مجوز تاسیس پارک علم و فناوری بیستون دانشگاه رازی توسط شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم صادر شد.
وی افزود: دانشگاه رازی با اتکا به پشتوانه جایگاه بی بدیل خود در استان بعنوان دانشگاه معین و نخستین و باسابقه ترین مجتمع آموزش عالی در غرب کشور و با بهره مندی از هیات علمی مجرب و دانشجویان توانمند محقق از سالیان پیش کوشیده تا با تاسیس پارک علم و فناوری و تکمیل زنجیره اکوسیستم فناوری، نقش مهم خویش را در پاسخگویی به نیازهای جامعه ایفا کند.
وی ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته جهت کسب مجوز پارک علم و فناوری برای دانشگاه رازی و همراهی مسئولین استانی جهت تحقق آن، اظهار داشت: سرانجام با مکاتبات فراوان و تلاشهای صورت گرفته این مهم به ثمر نشست و تاسیس پارک علم و فناوری بیستون دانشگاه رازی در نشست نیمه آبان شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم به تصویب رسید.

احمدی ضمن اشاره به اهمیت حوزه فناوری برای رشد و توسعه دانشگاه، اضافه کرد: راه اندازی پارک علم و فناوری زمینه ساز توجه بیشتر به حوزه فناوری در دانشگاه بوده و با کاربردی و تجاری کردن پژوهش های صورت گرفته در دانشگاه، باعث حرکت دانشگاه رازی به سمت دانشگاه کارآفرین می باشد.
وی ابراز امیدواری کرد، پارک علم و فناوری بیستون دانشگاه بتواند ضمن ترویج فرهنگ کارآفرینی در سطح دانشگاه، با شناسایی نخبگان مستعد و جذب ایده های ناب و همینطور حمایت های مادی و معنوی، مقدمات لازم برای تبدیل آنها به واحد فناور و شرکت دانش بنیان را فراهم آورد.
رئیس دانشگاه رازی اعلام نمود: به زودی قسمت اداری پارک علم و فناوری بیستون راه اندازی شده و کلیه فعالیت ها و امور در ارتباط با حوزه فناوری همچون شرکتهای دانش بنیان و واحدهای فناور دانشگاه زیر مجموعه پارک قرار خواهند گرفت.
منبع:

1401/09/13
15:03:00
290
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب