خدمات تجاری سازی دانش بنیان ها در ۸ محور حمایت شد

خدمات تجاری سازی دانش بنیان ها در ۸ محور حمایت شد سایت امن: بنا بر اعلام معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری خدمات تجاری سازی در 8 محور به شرکتهای دانش بنیان ارائه می شود.به گزارش سایت امن به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، «تجاری سازی»، پروسه تبدیل ایده به یک کسب وکار و در نتیجه ایجاد شغل و تولید ثروت است و ۳۹۰ شرکت دانش بنیان با ارائه خدماتی از طرف معاونت علمی، در بازارسازی محصولات دانش بنیان نقش آفرینی کردند.
این خدمات در ۸ حوزه «خدمات ارزیابی»، «خدمات حقوقی و مالکیت فکری»، «خدمات تبادل فناوری»، «خدمات توسعه بازار»، «خدمات مالی و سرمایه گذاری»، «خدمات مدیریت فناوری و کسب و کار»، «شتابدهی و توسعه گری نواحی نوآوری» و «خدمات سیاستگذاری» عرضه می شود و شرکت های دانش بنیان با کمک آنها بازار خودرا گسترش می دهند.
تجاری سازی فناوری های توسعه یافته در مراکز تحقیق و توسعه شرکتها و موسسات، یکی از حلقه های اصلی دستیابی به منفعت های مالی و در نتیجه بازگشت سرمایه گذاری های شمرده می شود. به همین دلیل معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری مبادرت به پشتیبانی از مجموعه هایی کرده است که در این عرصه فعالیت می نمایند.
۳۹۰ شرکت دانش بنیانی که طی این سال ها توانسته اند با خدمات خود به رونق زیست بوم فناوری و نوآوری کمک کنند و تبدیل ایده به محصول را شتاب داده اند.
در واقع، تجاری سازی فناوری، پروسه تبدیل ایده به یک کسب وکار و در نتیجه ایجاد شغل و تولید ثروت است و از همین رو موفقیت در تبدیل یک ایده ذهنی به محصول یا خدمت و ورود آن به بازار، در گرو اجرای دقیق و موفق پروسه تجاری سازی خواهد بود.

1401/08/25
08:19:57
229
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب