افزایش عرضه خدمات به پتروشیمی ها با توسعه پارک های شیمیایی در کشور

افزایش عرضه خدمات به پتروشیمی ها با توسعه پارک های شیمیایی در کشور به گزارش سایت امن، عضو هیات مدیره توسعه پارک های شیمیایی ایرانیان، همکاری میان تولیدکنندگان مواد شیمی را از کارکردهای این نوع پارک ها نام برد و اظهار داشت: پارک های شیمیایی طیف گسترده ای از خدمات از مدیریت پسماند گرفته تا فعالیت‎های گمرکی را به پتروشیمی ها عرضه می دهند.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، احسان بهزادنژاد، عضو هیات مدیره توسعه پارک های شیمیایی ایرانی ها ضمن اشاره به این که پارک های شیمیایی بستری مناسب برای همکاری و هماهنگی بین تولیدکنندگان مواد شیمیایی، پتروشیمی ها و تأمین کنندگان زیرساخت ایجاد می کنند، اظهار داشت: پارک های شیمیایی شامل مجموعه ای مرتبط از شرکت ها یا واحدهای تولیدی، خدماتی و مراکز تحقیقاتی وابسته به آنها هستند که در یک محدوده جغرافیایی با زیرساخت ها و امکانات مشترک، با هدف ایجاد ارزش اقتصادی بالاتر تاسیس می شوند.
وی اظهار نمود: تمرکز و تجمیع واحدهای شیمیایی، باعث تبادل جریان های مواد بین واحدها، تأمین خوراک پایدار و استفاده از خدمات و زیرساخت های مشترک می شود و هزینه هر مجموعه را به شدت می کاهد.
بهزادنژاد تصریح کرد: ایجاد زنجیره تولید مواد مختلف و متنوع میانی و نهایی، توسعه آموزش و تحقیقات، جهت دهی روند تحقیقاتی به سمت نیازهای صنعتی و توجه به توسعه و مدیریت فناوری که کارکرد اصلی پارک های تحقیقاتی و فناوری است، محقق می شود. دستیابی سریع و ارزان به خوراک از راه ارتباط و نزدیکی واحدها، سرعت بالای استقرار و راه اندازی فعالیت ها در پارک همچون مزیت های دیگر تاسیس پارک شیمیایی است.
به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، عضو هیات مدیره توسعه پارک های شیمیایی، اظهار نمود: با تاسیس پارک شیمیایی میتوان بخش زیادی از مسائل صنعت پتروشیمی از قبیل معماری نامتوازن، نقص در زنجیره ارزش و مشکل تأمین خوراک واحدهای پایین دست را حل و فصل کرد.
وی ادامه داد: ایجاد پارک های شیمیایی سبب اشتغالزایی برای حدود ۵۰ نفر شده است و علاوه بر اینکه یک سرمایه گذاری بلندمدت برای کشور است، می تواند در حوزه های مختلف، نتایج ملموسی داشته باشد و اثرات مخرب زیست محیطی را هم کم کند.
منبع:

1401/07/25
23:27:57
505
5.0 / 5
تگهای خبر: آموزش , توسعه , خدمات , ساخت
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب