غنی سازی خاک با کودهای زیستی با منشأ جلبک ها

غنی سازی خاک با کودهای زیستی با منشأ جلبک ها به گزارش سایت امن، محققان یکی از شرکتهای دانش بنیان با استفاده از جلبک ها کودهای زیستی را برای غنی سازی خاک ارائه کردند.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، حمید دنیائی داریان، عضو هیات مدیره این شرکت دانش بنیان با اشاره به اینکه برای سنتز و انتقال مواد مغذی در گیاه لازم است تا غنی سازی صورت گیرد، اظهار داشت: غنی سازی خاک در رفع آثار سوء عدم تعادل برخی از عناصر غذایی گیاه در خاک عمل می کند و در تنظیم فعالیت جذب آب مؤثر است.
وی افزود: جلبک ها نخستین زنجیره غذایی و مغذی ترین منبع غذای موجود در جهان هستند، جلبک ها حاوی بیشترین و قابل جذب ترین پروتئین گیاهی است که تمامی مواد شیمیایی قوی مؤثر یک گیاه مثل بتاکاروتن را داراست، به صورتی که بتاکاروتن حاصل از آنها تا ۱۰ برابر بیشتر از بتاکاروتن معمولی در مقابل سرطان مؤثر و برای بدن سودمند هستند و غنی سازی از این طریق صورت می گیرد.
به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، دنیائی تصریح کرد: بر این اساس جلبک ها در تغذیه دام، طیور و آبزیان و افزایش کیفیت محصول گوشت، نقش بسیار مؤثری دارند و در صنایع غذایی بعنوان مکمل های غذایی، در تهیه کود بعنوان منبع انرژی، در تهیه هیدروژن، در داروها، لوازم آرایشی و بهداشتی، در کنترل آلودگی ها و تصفیه فاضلاب ها به کار می روند.
به نقل از ایشان، این محصول علاوه بر موارد فوق، صرفه جویی ارزی قابل توجهی در زمینه غنی سازی خاک دارد.1401/07/07
12:26:59
139
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب