تولید برق با استفاده از جلبك زنده

تولید برق با استفاده از جلبك زنده به گزارش سایت امن محققان موفق شده اند با كمك جلبك های زنده و مهندسی ژنتیك شده، سلول خورشیدی بسازند كه نیروی مورد نیاز خویش را تامین می كند.به گزارش سایت امن به نقل از دیجیتال ترندز، محققان دانشگاه كمبریج انگلیس سلول خورشیدی زیستی ساخته اند كه به وسیله جلبك زنده نیروی خویش را تامین می كند. البته برای این منظور جلبك ها تحت مهندسی ژنتیك قرار می گیرند.
پروفسور كریس هاو یكی از رهبران این پروژه می گوید: این یك واقعیت علمی شناخته شده است كه جلبك های تك سلولی زیر نور مقدار كمی الكترون تولید می كنند. می توان به وسیله یك الكترود این الكترون ها را جمع آوری و برق تولید كرد. سیستمی كه براین اساس ساخته شود، نسخه زیستی یك سلول خورشیدی فتوولتیك است. هم اكنون مقدار برق تولید شده به ازای هر واحد در این سلول ها بسیار پایین است. به صورتی كه به ازای هر مترمربع ۰. ۱ وات برق تولید می گردد. با این وجود می توان از آنها برای به كار انداختن دستگاه های كوچك مانند سنسورهای محیطی بهره برد.
روش جدید با همكاری محققان دانشكده های بیوشیمی، شیمی و فیزیك تولید شده و شامل سیستمی دو بخشی است كه در آنها دو فرایند اصلی سلول های خورشیدی(تولید الكترون و تبدیل آنها به برق) اتفاق می افتد. این دو فرایند از یكدیگر جدا شده اند و بدین سان عملكرد تولید برق به وسیله كوچك سازی بهبود می یابد. این بستر به كارآمدتر شدن سلول های خورشیدی منجر می گردد.
البته این سیستم نیاز به ارتقا دارد. زیرا با وجود آنكه این سیستم ۵ برابر سلول های زیستی جلبكی كارآمد است اما تراكم برق تولیدی آن هنوز یك دهم سلول های معمولی است.
 

1396/10/24
15:07:37
5372
5.0 / 5
تگهای خبر: محقق , مهندسی
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب