با حضور معاون علمی رئیس جمهوری؛

یک مکمل زیست فناوری و پروبیوتیک رونمایی گردید

یک مکمل زیست فناوری و پروبیوتیک رونمایی گردید سایت امن: طی برگزاری مراسمی با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از یک مکمل پروبیوتیک که در پیش گیری از بروز بیماریهای تنفسی در دوران کرونا مؤثر است، رونمایی گردید.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، عصر امروز با حضور دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از مکمل پروبیوتیک بایوبوست تولید شده در یکی از گروههای دانش بنیان مستقر در یکی از شتابدهنده ها و با حمایت این شتابدهنده رونمایی گردید.
شیوع پاندمی کرونا و دیگر بیماریهای ویروسی نه فقط جان شمار زیادی از شهروندان را گرفت، بلکه تعداد زیادی نیز از عوارض ناشی از این بیماری رنج می برند و وجود محصولاتی که سبب کاهش این عوارض شود، می تواند به افزایش کیفیت زندگی افراد کمک نماید.
از طرفی استفاده از مداخلات غیردارویی مانند ویتامین ها، مواد معدنی و پروبیوتیک ها بمنظور تقویت سیستم ایمنی و پیش گیری از انواع عفونت ها می تواند اهمیت به سزایی داشته باشد.
مجموعه مطالعات بالینی انجام شده در سالهای اخیر نشان از اثرات پیشگیری کننده و بهبود دهنده پروبیوتیک در بیماریهای دستگاه تنفسی کودکان و بزرگسالان دارد. این نتایج شامل کاهش ریسک مبتلاشدن و کاهش طول مدت بیماری در بزرگسالان و کاهش میزان مبتلاشدن به عفونت و کاهش زمان دریافت آنتی بیوتیک در کودکان بوده است.
بایوبوست تولید شده در این شرکت دانش بنیان یک محصول طبیعی از باکتری های زنده مفید به همراه ویتامین ها و مواد معدنی لازم است.
این محصول با تولید فرآورده های جانبی مفید باکتریایی (متابولیت ها) می تواند بر بهبود عملکرد روده ای- ریوی اثر بگذارد و سبب تقویت عملکرد سیستم ایمنی در برخورد با پاتوژن ها شود.
همین طور بایوبوست به سبب داشتن ویتامین D، روی و سلنیوم نیز به طور مضاعف سبب افزایش عملکرد سیستم دفاعی بدن می شود.
بایوبوست با کاهش شدت عفونت تنفسی، کاهش دوره مبتلاشدن به عفونت، کمک به بهبود بیماریهای آلرژیک و کمک به تامین انرژی بدن سبب بهبود کیفیت زندگی افراد جامعه خواهد شد.

مکمل پروبیوتیک بایوبوست پس از نزدیک به دوسال فعالیت پژوهشی، کارآزمایی بالینی روی ۴۳۰ بیمار کرونا و بعد از گرفتن مجوزهای سازمان غذاو دارو وارد بازار شده است.
همه گیری بیماری ناشی از ویروس کرونا و تغییرات فرهنگی به وجود آمده در سالهای اخیر، سبب شده است گروه عملکردی مکمل های تقویت کننده سیستم ایمنی سهم عمده بازار مکمل های غذایی تولیدی در دنیا را نسبت به سایر گروههای عملکردی تصاحب کرده و باتوجه به شرایط فوق، این روند رو به رشد ادامه دار خواهد بود.
میزان فروش مکمل های غذایی در گروه عملکردی کمک به تقویت سیستم ایمنی، طبق آمارنامه رسمی اعلام شده از طرف وزارت بهداشت، در سال ۱۳۹۹، به میزان ۸، ۴۶۶ میلیاردریال و ۱۶.۵ درصد از کل بازار مکمل های غذایی ایران را داشته است.
پیش بینی می شود محصول بایوبوست متشکل از ۱۲ ویتامین و مینرال به همراه سه سویه پروبیوتیک، طی سه سال اول ورود به بازار حدود ۱۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی بوجود آورد.
منبع:

1401/04/02
11:03:58
160
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب