صادرات نانو محصولات آرایشی ایرانی به 4 کشور

صادرات نانو محصولات آرایشی ایرانی به 4 کشور یکی از شرکتهای فناور از نانو ذرات در محصولات آرایشی و بهداشتی بهره برده و با افزایش کارایی این محصولات موفق به صادرات محصولات خود شده است.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، دکتر شاهینی، مدیر عامل این شرکت فناور درباره نقش فناوری نانو در صنعت آرایشی و بهداشتی اظهار داشت: این صنعت دارای سه بخش مختلف مراقبت بهداشتی (Personal Care)، آرایشی و بهداشتی (Cosmeceutical) و بخش آرایشی (Make Up) است و فناوری نانو وارد هر سه بخش شده و هم اکنون محصولات نانویی در هر سه بخش در بازار وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه علاقه مندان ورود به این حوزه باید قبل از وارد شدن به صنعت آرایشی و بهداشتی دقیقا مشخص کنند که به کدام بخش قصد ورود دارند، اظهار نمود: در ایران حوزه آرایشی و بهداشتی (Cosmeceutical) بیشتر مورد توجه بوده و مقالات و محصولات در این بخش بیشتر است. استفاده از فناوری نانو در این صنعت معمولاً برای سه هدف درمانی، بهبود کیفیت محصولات فعلی و پیشگیری از آثار منفی (مانند بلوک کردن پرتو خورشید) انجام می شود. از علاقه مندان این حوزه می خواهم که کاربرد فناوری نانو در صنعت آرایشی و بهداشتی را تنها در کرم های ضد آفتاب نبینند و به طیف وسیع کاربردهای فناوری نانو در این صنعت توجه نمایند.
شاهینی تصریح کرد: نانو ذرات از نانوامولوسیون ها، نانو لیپوزوم، نانولوله کربنی و دندریمر و چندین نانوساختار دیگر از عناوین ترکیبات قابل استفاده در صنعت آرایشی و بهداشتی است که در این بین در بخش نانوذرات، نانوذرات نقره سهم قابل توجهی را به خود مختص کرده است.
وی به تشریح کرم های ضدآفتاب نانویی ساخته شده در این شرکت پرداخت و اظهار داشت: در کرم های ضدآفتاب از مواد شیمیایی جاذب برای جذب پرتوها استفاده می شود و در کنار آن از مواد بازتاب دهنده هم برای بازتابش نور خورشید استفاده شده است که نانوذرات معمولاً بعنوان بازتاب دهنده کیفیت کرم ها را بهبود داده اند. در این میان نانوذرات تیتانیوم و اکسید روی همچون پرکاربردترین نانوذرات مورد استفاده در کرم های ضد آفتاب هستند.
مدیرعامل این شرکت از تولید این نانوذرات با همکاری دانشگاه صنعتی شریف اطلاع داد و اظهار داشت: این نانوذرات برای تولید محصولات شرکت مورد استفاده قرار می گیرد.
به نقل از ستاد نانو، شاهینی به بیان کاربردهای نانولیپوزوم در تولید خمیردندان، دئودورانت، ضدچروک و کرم های روشن کننده پرداخت و افزود: افزایش نفوذپذیری لیپوزوم به پوست عامل افزایش کارایی محصولات نانویی حاوی لیپیوزوم است. نانوامولوسیون ها هم در مرطوب کننده ها بعنوان عامل آبرسان عمل می کنند. از نانوکربن ها در تولید لوازم آرایشی نظیر ریمل و خط چشم استفاده می شود که سمیت رنگ های تجاری مورد استفاده در این محصولات را کم می کند.
این شرکت موفق به صادرات این محصولات به کشورهای لبنان، عراق، افغانستان و کویت شده است.
منبع:

1401/03/24
21:03:59
222
5.0 / 5
تگهای خبر: دانشگاه , ساخت , شركت , صنعت
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب