سهام كداك با پیوستن این شركت به ارزهای دیجیتال ۲ برابر شد

سهام كداك با پیوستن این شركت به ارزهای دیجیتال ۲ برابر شد سایت امن: به دنبال اعلام این كه شركت كداك محصولی را با استفاده از شبكه بلاك چین به راه می اندازد ارزش سهام این شركت بیش از دو برابر شد.به گزارش سایت امن به نقل از مهر به نقل از بیزنس اینسایدر، به دنبال اعلام این كه شركت كداك كه یكی از تاثیرگذارترین شركت ها در تاریخ عكاسی است، محصولی را با استفاده از شبكه بلاك چین به راه می اندازد ارزش سهام این شركت بیش از دو برابر شد.
قیمت هر سهم شركت كداك با ۳. ۹۵ دلار یا ۱۲۷. ۴ درصد افزایش به ۷. ۰۵ دلار رسید.
كداك جدیدترین شركتی است كه توانسته است با انتشار یك بیانیه در ارتباط با بلاك چین، كه تكنولوژی اساسی ارزهای دیجیتال مثل بیت كوین و اتروم است، توجهات را به سمت خود جلب كند و سبب جهش در ارزش سهام شركت شود.
اما به نظر می رسد، پروژه جدید كداك كه شامل سیستمی برای مدیریت حقوق مربوط به عكس ها و ارز دیجیتال مربوط به آن است، تلاشی جدی برای حل مشكلی واقعی است.
مدیر اجرایی ارشد كداك، جف كلارك در بیانیه ای اظهار داشت: برای خیلی از افراد در صنعت تكنولوژی، بلاك چین و ارزهای دیجیتال، عباراتی جذاب به حساب می آیند اما برای عكاسانی كه مدت هاست به سختی به دنبال این هستند كه حقوق مربوط به اثرهای خود و چگونگی استفاده از آنها را كنترل كنند این عبارات جذاب، كلیدی برای حل مشكلی هستند كه به نظر حل نشدنی می آمد.
سیستم خدمات مدیریت حقوق كداك وان، طوری طراحی شده است تا به عكاسان اجازه دهد تصاویر دارای كپی رایت خود و نحوه استفاده از آنها را در اینترنت ردیابی كنند.
این خصوصیت یكی از قابلیت های شبكه بلاك چین است تا با ثبت دیجیتالی هر اثر بتوان مالكیت كالاهای دیجیتال و دارایی های معنوی را ردیابی كرد.
كداك می گوید این سیستم به صورت اتوماتیك وب را مورد بررسی قرار می دهد تا استفاده از تصاویری كه در این سیستم ثبت شده اند را ردیابی كند و وقتی با استفاده های بدم مجوز روبرو شود با كمك این سیستم، عكاسان می توانند دستمزد كار خویش را دریافت كنند.
در پروژه حقوق مربوط به عكس كداك، كه با همكاری شركت توسعه بلاك چین، ون دیجیتال امكان پذیر شده است، از یك ارز دیجیتال به نام كداك كوین استفاده خواهد شد. وقتی عكاسان با استفاده از كداك وان تصاویر خویش را ثبت می كنند، به آنها به وسیله كداك كوین پرداخت خواهد شد كه در نهایت می توانند آن را با دلار تبادل كنند.
كداك كوین در ۳۱ ژانویه با استفاده از آن چه كه به آن عرضه اولیه سكه مجازی می گویند به فروش خواهد رسید و شركت كداك در این تاریخ تعداد مشخصی سكه مجازی را به معرض فروش خواهد گذاشت.

1396/10/21
20:01:49
5095
5.0 / 5
تگهای خبر: تكنولوژی , دیجیتال
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب