در حاشیه نشست رؤسای پارك های فناوری؛

یک محصول فناورانه رونمایی گردید

یک محصول فناورانه رونمایی گردید سایت امن: دستگاه نمایشگر 3 بعدی در حاشیه جلسه رؤسای پارک های علم و فناوری رونمایی گردید.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا در حاشیه نشست رؤسای پارک های علم و فناوری با حضور دکتر زلفی گل وزیر علوم و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از یک دستگاه پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی رونمایی گردید.
دستگاه هولوگرافیک یک نمایشگر سه بعدی هولوگرافیک است که از طرف یکی از شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری تبریز و با حمایت های تکمیلی معاونت علمی ریاست جمهوری این محصول تجاری سازی شد.
این تیم تا حالا بیش از ۷۰ پروژه موفق در زمینه های مختلف خورویی، نانویی، فضایی، دریایی و دارویی عرضه نموده است.
این دستگاه هولوگرافیک به لحاظ فنی یک نمایشگر در رده هولوگرافیک انعکاسی شمرده می شود و با انعکاس تصاویر پنل های نمایش روی سطح اپتیک semi-reflection تصاویر بصورت معلق در فضا و سه بعدی و ترنسپرنت ایجاد می شود. بدین جهت به تصاویر این نمایشگرها هولوگرام هم گفته می شود. هولوگرام به مدلول تصویر سه بعدی تمام نما از یک جسم یا شی است.
این دستگاه در علوم فیزیک نور ریشه دارد و دانشگاه های بزرگی در دنیا به دنبال ایجاد نمایشگرهای سه بعدی هولوگرافیک واقعی توسط لیزر هستند که هنوز در سطح گسترده تجاری سازی شده اند.
این شرکت توانسته بیش از ۱۲ مدل این محصول را از سری های ویترینی گرفته تا سری های متوسط برای کاربردهای مختلف تولید نماید.
سری های large scale برای فضاهای باز این شرکت، یک نمایشگر سه بعدی فضای باز است که با ابعاد ۳ در ۳ در ۳ تولید شده و در بدترین شرایط جغرافیایی تبریز و توچال تهران ماه ها مورد بهره برداری قرار گرفته است.
منبع:

1401/01/23
10:44:36
182
5.0 / 5
تگهای خبر: دانشگاه , دستگاه , شركت , فضا
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب