مشاور عالی رئیس سازمان تنظیم مقررات:

تعامل با بخش خصوصی رویکرد ویژه رگولاتوری است

تعامل با بخش خصوصی رویکرد ویژه رگولاتوری است مشاور عالی رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام نمود: تعامل با بخش خصوصی به منظور استفاده حداکثری از توان این بخش رویکرد ویژه دوره جدید مدیریتی این سازمان است.به گزارش سایت امن به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، مهدی روحانی نژاد ضمن اشاره به این که با استفاده از توان فکری متخصصان و مشورت با صاحب نظران بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات، میتوان ایرادهای این بخش را برطرف کرد، اظهار داشت: در دوره معاونت دکتر عباسی شاهکوه در رگولاتوری، نظرخواهی عمومی که رویکرد بیشتر رگولاتوری های مترقی در دنیا است، پایه گذاری شد.
وی اضافه کرد: حالا هم در دوره ریاست وی در نظر داریم یک گام جلوتر رفته و برای تدوین راهبردها و راهکارهای کلان رگولاتوری از نظرات متخصصان و افراد با تجربه استفاده نماییم.
روحانی نژاد اظهار داشت: با همین دیدگاه، شورای مشورتی با حضور صاحب نظران بخش خصوصی و فعالان حوزه ICT تشکیل شد. این شورا جزئی از فرایند تصمیم سازی در رگولاتوری به حساب می آید و موضوعات کلان مدنظر رئیس سازمان را از دید یک رگولاتور بررسی می کند و نظر تخصصی خویش را به رئیس رگولاتوری ارائه می دهد.
مشاور عالی رئیس رگولاتوری ضمن اشاره به این که در اولین نشست شورای مشورتی درباره تحریک تقاضا در حوزه فیبر صحبت شد، اظهار داشت: رگولاتوری تابحال در حوزه تحریک تقاضا، مقررات گذاری انجام نداده است، در حالیکه این مورد در حوزه توسعه باند وسیع یکی از راهبردهای کلان رگولاتورها در دنیا است.
روحانی نژاد تحریک تقاضا را همچون اقداماتی که می تواند به توسعه سریع تر فیبر نوری در کشور کمک نماید، دانست و اضافه کرد: افزایش تقاضا بخصوص میان کاربران علاقمند به دریافت خدمات با سرعت بالا که امکان مالی کمتری دارند، باعث افزایش نرخ بهره برداری از ظرفیت های بوجود آمده توسط اپراتورها و در نتیجه افزایش جذابیت سرمایه گذاری در حوزه فیبر نوری می شود.
وی بیان نمود: از همین رو سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، بعنوان متولی توسعه سریع، متوازن و سراسری خدمات دسترسی پر سرعت مبتنی بر فیبر نوری، باید تدوین مقررات و شیوه نامه های مرتبط را جزو راهبردهای اولویت دار خود قرار دهد.

1400/11/02
23:43:58
282
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب