تلاش صنعت بیمه برای رساندن نفوذ بیمه در کشور از ۲ و شش دهم به میانگین دنیا

تلاش صنعت بیمه برای رساندن نفوذ بیمه در کشور از ۲ و شش دهم به میانگین دنیا دبیر کل سندیکای بیمه گران ایران اظهار داشت: در هدفگذاری های صورت گرفته مقرر است ضریب نفوذ بیمه کشور از 2.6 درصد به 7 درصد که میانگین ضریب نفوذ دنیا است، برسد.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، سید محمد کریمی در رویداد تبادل فناوری صنعت بیمه که امروز بصورت آنلاین در محل ساختمان صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، با اعلان اینکه در مدیریت جدید ۴ وظیفه برای مدیران تعریف شده است، اضافه کرد: "هدایت و راهبری"، "برنامه ریزی"، "سازماندهی" و "نظارت" همچون وظایف یک مدیر است، ولی در رویکرد های جدید یک وظیفه جدید به آن اضافه شده که عبارت است از "نوآوری و خلاقیت".
وی نوآوری را عاملی دانست که انسان با بهره بردن از امکانات می تواند راهکارهایی را برای توسعه عرضه نماید و اظهار نمود: جوانان کشور و شرکت های دانش بنیان از این خاصیت برخوردار می باشند و بر این اساس با تشکیل معاونت فناوری در نهاد ریاست جمهوری مبادرت به استعدادیابی و پرورش جوانان شده است.
کریمی با اشاره به نقش ابزارهای مالی برای پشتیبانی از توانمندی شرکت های فناور و جوانان نوآور، اشاره کرد: صنعت بیمه در کشور سابقه ۸۰ ساله دارد و در سالهای اخیر قوانین مترقی برای این صنعت تدوین و تصویب شده است و در هدفگذاری های صورت گرفته در این صنعت مقرر است ضریب نفوذ بیمه از ۲.۶ درصد به ۷ درصد برسد.
دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران عدد ۷ برای ضریب نفوذ بیمه در کشور را میانگین ضریب بیمه در دنیا دانست و اضافه کرد: در کشور امریکا ضریب نفوذ بیمه ۱۲، در ژاپن ۸، در کره ۱۱ و در انگلستان ۱۱ است و ما باید تلاش نماییم تا این عدد محقق شود.
وی استفاده از سیستم های دیجیتالی و اینترنت اشیا را در تحقق این هدفگذاری موثر دانست و تصریح کرد: بر این اساس بگفته وزیر امور اقتصادی و دارایی، مقرر است صنعت بیمه کشور به سمت هوشمندسازی و استفاده از سامانه های هوشمند حرکت نماید.
کریمی، بلاکچین را همچون فناوری های قابل کاربرد در صنعت بیمه عنوان نمود و اظهار داشت: هم اکنون ۸۰ هزار نماینده در کشور داریم که باید به شکلی برنامه ریزی شود و همگرایی میان آنها ایجاد شود که مشارکت شرکت های دانش بنیان سبب بروز اختلال در این صنعت نشود که دراین زمینه از شرکت های دانش بنیان درخواست داریم تا پیشنهادات خودرا عرضه کنند.1400/10/22
12:22:41
87
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب