کیت تشخیص دقیق اختلال های مادرزادی در کشور ساخته شد

کیت تشخیص دقیق اختلال های مادرزادی در کشور ساخته شد سایت امن: کیت تشخیص اختلالات مادرزادی تولید شده در یکی از شرکت های دانش بنیان قادر به تشخیص اختلالات کروموزومی جنین است.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، محمدرضا حیدری، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان حوزه زیست فناوری، با تاکید بر این که ناهنجاری های مادرزادی و خیلی از اختلالات ژنتیکی را می توان در اوایل حاملگی با بهره گیری از تکنیک های مختلف تهاجمی و غیرتهاجمی شناسایی کرد، اضافه کرد: آزمایش هایی که در سه ماهه‌ی اول حاملگی برای تشخیص نقص های مادرزادی جنین انجام می شود شامل آزمایش های غربالگری و آزمایش تشخیصی است که هدف این آزمایش ها تشخیص سریع نقص ها و اختلالات کروموزومی و ژنتیکی در جنین است.
وی اظهار نمود: درصورتی که مادر باردار، ریسک بالایی برای داشتن جنینی با نقص مادرزادی داشته باشد، پزشک با بهره گیری از آزمایش های تشخیصی می تواند وجود مشکل را تشخیص دهد.
حیدری افزود: در همین راستا تولید کیت تشخیصی با هدف تشخیص فوری و دقیق قبل از تولد برای اختلالات کروموزومی شامل سندروم داون، سندروم ادوارد، سندروم پاتو و اختلالات تعدادی کروموزوم های جنسی مانند سندروم ترنر، کلاین فلتر و موارد دیگر احساس شد و در این راستا تحقیقات، شروع و کیت تشخیص اختلالات مادرزادی در داخل کشور ساخته شد.
به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، بگفته وی کیت تشخیص اختلالات مادرزادی بعد از تولید آزمایشگاهی، باتوجه به فناوری پیشرفته به کار رفته در آن به تولید انبوه رسید و تا حدودی نیاز کشور از واردات را برطرف کرد.
مدیرعامل این شرکت با تاکید بر این که این کیت، قدرت رقابت با بهترین کیت های مشابه خارجی را دارد و بر روی بیش از ۳۰۰ نمونه بالینی تست شد، اشاره کرد: کیت تشخیص اختلالات مادرزادی برای تهیه نمونه های زیستی از جنین و همین طور انجام واکنش های زنجیره ای پلیمر از فلورسانس کمی با تحلیل و بررسی ۲۶ محل از توالی های کوتاه تکراری ژنوم کاربرد دارد.
منبع:

1400/10/21
16:02:13
113
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب