رییس دانشگاه در افتتاحیه كنفرانس ملی شتابگرهای ذرات:

کمیته مشترک دانشگاه امیرکبیر با وزارت نفت ایجاد می شود

کمیته مشترک دانشگاه امیرکبیر با وزارت نفت ایجاد می شود سایت امن: رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر ضمن اشاره به پذیرش  ۱۴۳ دانشجوی دوره دکتری و ۷۸۰ دانشجوی دوره کارشناسی ارشد در رشته مهندسی هسته ای اظهار داشت: در این دانشگاه آمادگی برای کاربردی کردن فناوری ها با دستگاههای دیگر را داریم.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا دکتر قدسی پور امروز در افتتاحیه پنجمین کنفرانس ملی شتابگرهای ذرات و کاربردهای آن، دانشگاه امیر کبیر را به نقل از مقام معظم رهبری مادر دانشگاه های صنعتی کشور دانست و اضافه کرد: این دانشگاه از زمان تاسیس در حوزه های مختلف علوم، صنعت و فناوری فعال بوده است.
وی از حضور ۳۱۲ شرکت و واحد فناور در پارک علم و فناوری دانشگاه امیرکبیر اطلاع داد و اظهار نمود: این شرکت ها توانسته اند پس از ثبت اختراع خود و تولید آن در مقیاس نیمه صنعتی آنرا تبدیل به محصول فناورانه استاندارد کنند.
وی ضمن اشاره به جایگاه این دانشگاه در رتبه های ملی و بین المللی افزود: در این دانشگاه از سال ۷۲ رشته مهندسی هسته ای افتتاح شد و تابحال ۱۴۳ دانشجوی دوره دکتری و ۷۸۰ دانشجوی دوره کارشناسی ارشد جذب شده است.
قدسی پور ضمن اشاره به کاربردهای شتابدهنده ها در حوزه های صنعتی و پزشکی تصریح کرد: ما در زمینه تبدیل علم به ثروت فعال هستیم ک آمادگی همکاری با دستگاههای مختلف را جهت استفاده از فناوری های این حوزه داریم.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به اینکه این همکاری ها در جریان است، نمونه آنرا همکاری با وزارت نفت عنوان نمود و خاطرنشان کرد: در این همکاری قرار شد کمیته مشترکی تشکیل دهیم، ضمن آنکه تحقیقات در میدان نفتی الوند به این دانشگاه واگذار شده است.
منبع:

1400/10/09
18:09:54
179
5.0 / 5
تگهای خبر: دانشگاه , دستگاه , شركت , صنعت
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب