تولید ماده اساسی و وارداتی برای رشد طیور در کشور

تولید ماده اساسی و وارداتی برای رشد طیور در کشور پژوهشگران یکی از شرکت های دانش بنیان موفق به تولید ماده ای برای رشد و جلوگیری از بروز بیماری در طیور شدند که تا حالا از خارج وارد می شده است.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، مرتضی یوسفی عضو هیات مدیره یکی از شرکت های دانش بنیان از موفقیت این شرکت در تولید ماده "کولین کلراید" آگاهی داد و اظهار داشت: ماده کولین کلراید که به زودی کارخانه تولید کولین کلراید نیز راه اندازی خواهد شد، مکمل غذای دام است و تاییدیه دانش بنیان را نیز کسب کرده است.
وی کمبود این ماده را سبب کاهش رشد در طیور و بروز "پروسیس" دانست و اشاره کرد: بر اثر این عارضه، مفصل درشت نی و کف پا گرفتار پیچیدگی شده و تا جایی ادامه می یابد که کاملا خم می شود. علاوه بر این در مرغ های تخم گذار، کمبود کولین منجر به کاهش تخم گذاری و افزایش چربی کبد می شود.
جوجه ها تا حدود ۱۳ هفتگی نمی توانند در بدن خود کولین سنتز کنند. بااینکه مواد اولیه طبیعی خوراک محتوی مقادیر مشخصی از کولین هستند، اما این مقدار نمی تواند احتیاجات حیوان را برای رشد سریع تامین کند. تامین کولین می تواند بوسیله مکمل های کولین یا کولین طبیعی حاصل از اجزا خوراک مثل غلات و سویا باشد. بدین جهت افزودن کولین کلراید یه جیره راحت ترین و اقتصادی ترین راه تامین نیاز کولین است.
سالانه حدود ۱۲ هزار تن کولین کلراید وارد کشور می شود که با راه اندازی کارخانه تولید کولین کلراید می توان در این حوزه به سمت خودکفایی حرکت کرد. قیمت هر کیلو از این محصول حدود ۵ دلار است اما شرکت حافظ وارش این محصول را با قیمتی در حدود یک دلار تولید می کند و می تواند مانع خروج حجم زیادی ارز از کشور شود.
این محصول در خلوص بالا کاربرد دارویی نیز دارد و می تواند در عرصه درمانی نیز به کار گرفته شود. در این راستا نیاز است تا کولین کلراید به خلوص حدود ۹۸ درصد برسد. جهت استفاده از کولین کلراید جهت ترکیب کردن با ذرت و نهاده دامی، این محصول به خلوص حدود ۷۰ درصد می رسد.1400/07/22
12:53:12
235
5.0 / 5
تگهای خبر: دانش بنیان , شركت , محقق
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب