ایجاد ۳فن بازار تخصصی در حوزه های مختلف

ایجاد ۳فن بازار تخصصی در حوزه های مختلف به گزارش سایت امن معاونت علمی از طریق اندازی ۳ فن بازار در حوزه های سلامت، شهر هوشمند و گاز اطلاع داد.به گزارش سایت امن به نقل از معاونت علمی و فناوری، فن بازارها در ایران در ۲ نوع منطقه ای و تخصصی فعالیت می نمایند. فن بازارهای منطقه ای در حیطه جغرافیایی مشخص بوجود آمده اند و فعالیت ها و مأموریت های فن بازار ملی را در استان ها اجرایی می کنند.
مجریان کار هم شهرک های صنعتی استان، پارک علم و فناوری یا جهاد دانشگاهی استان ها هستند.
فن بازارهای منطقه ای عملیات اصلی خویش را از راه کارگزاران خصوصی تحت نظارت خود انجام می دهند.
اما فن بازارهای تخصصی بر مبنای اولویت های «الف» فناوری در نقشه جامع علمی کشور ایجاد می شوند و حوزه های مختلفی چون فناوری هوافضا، اطلاعات و ارتباطات، هسته ای، نانو و میکرو، نفت و گاز، زیست فناوری، زیست محیطی و نرم و فرهنگی را دربر می گیرند.
در حال حاضر هم ۳ فن بازار سلامت با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شهر هوشمند با همکاری شهرداری تهران و فن بازار تخصصی گاز با همکاری شرکت ملی گاز ایران بوجود آمده است. دیگر حوزه های فناورانه هم بزودی فن بازار تخصصی خویش را خواهند داشت.
بر اساس آخرین آمارهای موجود هم اکنون ۲۶ هزار و ۶۲۰ کاربر، ۴ هزار و ۳۲۹ شرکت و ۱۴ هزار و ۴۱ محصول در فن بازار ملی ایران به ثبت رسیده است.


منبع:

1400/07/05
14:20:31
343
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب