در روزهای كرونا در كنار یكدیگر باشیم

غافلگیری و خاطره سازی مثبت از عوامل ایجاد شادی

غافلگیری و خاطره سازی مثبت از عوامل ایجاد شادی به گزارش سایت امن محققان حوزه روانشناسی اعتقاد دارند که خاطره سازی میان اعضای خانواده بخصوص در ایام کرونا می تواند خستگی و روزمرگی های مستمر را از بین ببرد.


سبحان احمدی، متخصص روانشناسی در گفتگو با ایسنا در این باره اظهار داشت: اگر قصد دارید در زندگی خود روابط شاد و با طراوت داشته باشید، می توانید برای یکدیگر خاطره سازی و یکدیگر را غافلگیر کنید؛ چون که غافلگیری این پیام را برای طرف مقابل به همراه دارد که او همچنان در نظر شما بی نظیر و دوست داشتنی است و گذشت زمان سبب سردی رابطه نشده است و این بزرگترین دستاورد خاطره سازی به حساب می آید.
وی با تکیه بر این که نگهداری از یک رابطه، از شروع آن با اهمیت تر است، اظهار نمود: زندگی به واسطه مسئولیت های متفاوتی که برای افراد یک خانواده می سازد، خستگی و روزمرگی های مستمری را بوجود می آورد و عدم توجه به این چرخه به مرور زمان سبب دلزدگی، بی تفاوتی و کاهش محبت می شود.
احمدی تصریح کرد: این که فرد هیچ توجهی به نظر طرف مقابل نداشته باشد و تنها با کپی برداری از رفتارهای دیگران انتظار واکنش های مطلوب را داشته باشد، یک تصور غلط است؛ چون که اساس خاطره سازی و غافلگیری توجه به احساسات و نیازهای طرف مقابل است.
این محقق حوزه روانشناسی اضافه کرد: ایجاد یک روز به یاد ماندنی و شیرین بی گمان انتظار اول طرفین از یکدیگر نیست در اولویت بندی مسائل زندگی، ایجاد یک فضای مملو از احترام و درک متقابل، انجام صحیح و باکیفیت مسئولیت های اولیه زندگی پیش نیاز خاطره سازی است، به صورت مثال داشتن درآمدی مناسب برای امرار معاش مهم تر از ایجاد یک روز پر از هیجان با هزینه های گزاف است.
وی تصریح کرد: هیچ خاطره ای از ذهن انسان پاک نمی گردد و این ما هستیم که باید رفتار خویش را در مقابل این خاطره ها و این یادآوری ها مدیریت نماییم.1400/06/14
09:55:23
340
5.0 / 5
تگهای خبر: تخصص , فضا , كیفیت , متخصص
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب