دانشگاه ها توجه به لجستیك و زنجیره تامین را در كشور فرهنگ سازی كنند

دانشگاه ها توجه به لجستیك و زنجیره تامین را در كشور فرهنگ سازی كنند دومین دوره جایزه ملی لجستیک و زنجیره تامین با هدف ترویج و فرهنگ سازی مباحث تخصصی لجستیک و زنجیره تامین در عرصه تولید و خدمات کشور در دانشگاه صنعتی امیرکبیر اجرا شد.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، دکتر بهروز کریمی، رئیس پردیس مدیریت و مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی امیرکبیر در این مراسم اظهار داشت: اقدامات جهت راه اندازی جایزه ملی لجستیک و زنجیره تأمین از سال ۹۶ شروع شد که برپایه یک مدل تعالی نخستین دوره این جایزه در سال ۹۸ برگزار شد.

وی اضافه کرد: در سال ۹۹ به علت شیوع بیماری کرونا اجرای این جایزه به تعویق افتاد و الان دومین دوره این جایزه در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.

رئیس پردیس مدیریت و مهندسی صنایع دانشگاه امیرکبیر با اشاره به اینکه مبحث لجستیک و زنجیره تأمین یکی از محورهای توانمندسازی زنجیره تأمین است، تصریح کرد: متاسفانه زیرساخت های لجستیکی کشور و بحث های نرم افزاری آن در کشور به خوبی توسعه نیافته است و این امر سبب شده که هرساله هزینه های زیادی برای زنجیره تأمین صرف نماییم.

دکتر کریمی تصریح کرد: لازم است دانشگاه ها فرهنگ سازی کنند تا توجه به مبحث لجستیک و زنجیره تأمین در کشور افزایش یابد.

به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، وی اظهار داشت: در دومین دوره برگزاری جایزه ملی لجستیک و زنجیره تأمین تمرکز بر کیفی سازی وارتقای کیفی جایزه بود که تا حد زیادی به آن دست یافتیم و این امر در سالهای آینده هم دنبال می شود.

جامعه دانشگاهی پیشنهادات خود برای بودجه ۱۴۰۱ را به مجلس عرضه کنند

دکتر اقبال شاکری، نماینده مجلس شورای اسلامی هم اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی به مبحث شرکتهای دانش بنیان ورود کرده و این رویه ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: لایحه پشتیبانی از تولیدات شرکتهای دانش بنیان در مجلس تصویب شده است که برای این امر ردیف های بودجه ای بسیار خوبی دیده شده است. همینطور بر طبق این لایحه حمایت های بسیار خوبی از شرکتهای دانش بنیان صورت خواهد گرفت.

نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی در ردیف ها و تبصره های بودجه ای اصلاحات را به سمت دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و شرکتهای دانش بنیان سوق داده تا از این طریق بتوانیم از این بخش ها حمایت نماییم.

دکتر شاکری تصریح کرد: از جامعه دانشگاهی درخواست داریم نظرات و پیشنهادات خویش را برای بودجه سال ۱۴۰۱ به مجلس اعلام کنند تا این موضوعات محور کار فعالیتهای بودجه ای مجلس قرار گیرد.

وی درمورد جایزه لجستیک و زنجیره تأمین هم اظهار داشت: این جایزه کار بسیار ارزشمند و مهمی است و مدل جدیدی را در کشور گسترش می دهد و شرکت ها با حضور در آن خویش را در معرض ارزیابی علمی قرار خواهند داد.1400/03/12
23:02:44
5.0 / 5
257
تگهای خبر: پژوهش , تخصص , توسعه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب