صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق افتتاح شد

صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق افتتاح شد سایت امن: صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق نیز بمنظور ارائه خدمات مالی به شرکت های صنایع خلاق و فرهنگی تاسیس شد.به گزارش سایت امن به نقل از معاونت علمی و فناوری، در امتداد ایجاد صندوق های پژوهش و فناوری که بمنظور ارائه انواع خدمات مالی به اکوسیستم فناوری و نوآوری ایجاد می شوند، صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق نیز بمنظور ارائه خدمات مالی به شرکت های صنایع خلاق و فرهنگی تاسیس شد.
شرکت های خلاق و زیست بوم صنایع نرم و خلاق به نهادهای مالی نیاز دارند که بصورت تخصصی به نیازهای مالی اینطور از شرکتها پاسخ دهند. بر این اساس، تاسیس صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق، گامی بلندی در این عرصه شمرده می شود.
یکی از اهداف و ماموریت های صندوق، پشتیبانی از توسعه ذینفعان اصلی و فعالان زیست بوم صنایع خلاق برمبنای اولویت های فرهنگی ایرانی و اسلامی است.
این صندوق همین طور از افزایش سهم تولیدات ملی، صادرات محصولات و خدمات نسبت به سایر صنایع و محصولات کشور، حمایت می کند.
افزایش ضریب نفوذ نوآوری و فناوری در تولید محصولات و خدمات در حوزه صنایع فرهنگی، ایجاد زیرساخت مناسب برای تسهیل فرآیندهای سرمایه گذاری، جذب و هدایت سرمایه و سرمایه گذاران، خدمات مالی در حوزه صنایع خلاق و نوآورانه، نیز بخش دیگری از اهداف راهبردی این صندوق را تشکیل می دهد.
صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق با سرمایه گذاری و کمک به گسترش زیرساخت، شبکه ها، فناوری ها، ناشران و توسعه دهندگان بازار و کارهای زیرساختی توسعه دهنده زیست بوم صنایع و محصولات خلاق و نوآورانه، تلاش دارد تا زیستبوم صنایع نرم و خلاق را هر چه بیشتر توسعه دهد.
این صندق به شرکت های خلاق و نوآور خدمات اعتباری و مالی می دهد. همین طور برای آنها ضمانت نامه صادر می کند.
تامین مالی، ارائه تسهیلات، لیزینگ، کارگزاری تسهیلات، جذب و معرفی سرمایه گذار و سرمایه گذاری خطرپذیر، دیگر خدمات ارائه شده توسط این صندوق است.


منبع:

1400/03/09
20:55:28
821
5.0 / 5
تگهای خبر: پژوهش , تخصص , توسعه , خدمات
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب