با تلاش یك مجموعه فناور آزمایشگاهی صورت گرفت

سنجش خواص آنتی باكتریال ضدعفونی كننده ها و ماسك ها در بحران كرونا

سنجش خواص آنتی باكتریال ضدعفونی كننده ها و ماسك ها در بحران كرونا به گزارش سایت امن یک مجموعه فناور آزمایشگاهی خدمات سنجش کیفیت تولیدات مقابله با کرونا همچون آزمون های خاصیت آنتی باکتریال تجهیزات و مواد ضد عفونی کننده و نساجی را عرضه می دهد.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، با شیوع کرونا و نیاز جدی کشور به تولید تجهیزات و مواد ضدعفونی کننده، ماسک ها و مواد اولیه دیگر الزامات مقابله با این بیماری، خیلی از شرکتهای دانش بنیان و فناور دست به کار شدند و در راه تأمین این نیازها با تولیدات ایران ساخت گام برداشتند.
اما مهم تر از تولید این محصولات، کیفیت سنجی و آزمون کارآمدی آنها بود که به کمک آزمایشگاه های فعال در این عرصه امکان پذیر شد. در همین راستا، خیلی از مراکز آزمایشگاهی و تحقیقاتی عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی، زمینه های لازم را برای عرضه این خدمات ایجاد کردند تا روند تولید محصولات و تجهیزات با کیفیت و کارآمد حوزه سلامت، شتاب بگیرد.
همراه با اولویت های کشور و با هدف تأمین نیازها در این عرصه، سال قبل یکی از آزمایشگاه های عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی، عرضه خدمات تخصصی در حوزه کرونا را بعنوان اصلی ترین محورهای فعالیت خود قرار داد.
این مجموعه فناور آزمایشگاهی به یاری واحد تحقیق و توسعه خود، عرضه خدمات آزمون های تخصصی در این عرصه را شروع کرد و توانست خدمات متنوعی چون آزمون های خاصیت آنتی باکتریال مواد ضد عفونی کننده دست، سطوح، نساجی و دیگر فرآورده های حساس در حوزه جلوگیری از مبتلا شدن به کرونا را عرضه نماید.
این مجموعه فناور آزمایشگاهی، آزمون های خاصیت آنتی باکتریال دستگاههای تولید بخار ضد عفونی کننده، گاز ازون و پلاسما، تونل های ضدعفونی کننده، اشعه یو وی و دیگر تجهیزات ضدعفونی را انجام می دهد؛ در همین راستا و با عنایت به نیاز کشور، آزمون ماسک های پزشکی هم در دستور کار قرار گرفت که در ابتدا آزمون های شمارش میکروبی، صحه گذاری استریلیتی و آنتی باکتریال برای ماسک ها انجام می شود.
بر مبنای اعلام پایگاه شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی، همینطور با عنایت به استاندارهای بین المللی، می بایست آزمون های تخصصی قابلیت تنفس، الزامات فیزیکی، پالایش باکتری و پالایش ذرات برای تمامی ماسک ها انجام می شد که آزمون الزامات فیزیکی قابل انجام بود، اما سایر آزمون ها به دستگاههای تخصصی نیاز داشت که واردات این دستگاه، مستلزم صرف هزینه های هنگفت ارزی بود، ناظر به همین نیاز، سعی شده است تجهیزات مورد نیاز این حوزه طراحی و ساخته شود.1400/01/30
14:24:10
682
5.0 / 5
تگهای خبر: اشعه , تخصص , توسعه , خدمات
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب